Київ увійшов до топ-100 розумних міст світу

Фото: pixabay.com Київ — одне з найрозумніших міст світу

Під час складання рейтингу враховувалися економічні та технологічні показники, а також результати опитування 15 тисяч місцевих жителів.

 

Українська столиця піднялася на 16 пунктів та посіла 82-е місце у світовому рейтингу Smart City Index. Про це в середу, 29 грудня, повідомив голова цифрової трансформації (CDT0) Києва Петро Оленич у своєму Telegram-каналі.

 

За його словами, головне місто України обійшло у згаданому списку Рим, Стамбул та Лісабон, а краща, ніж у Києва, позитивна динаміка за рік зафіксована лише у трьох міст — Ріяда (+23 пункти), Сарагоси (+33 пункти) та Сеула ( +34 пункти).

 

Лідерами загального рейтингу стали Сінгапур, Цюріх і Осло.

 

Так, у Києві позитивно відзначені онлайн-сервіси, зокрема купівля квитків у громадський транспорт, сервіси для паркування, е-документи. Водночас затори на дорогах, забруднення повітря та доступність житла є проблемними для міста питаннями.

 

Дослідження проводили Центр світової конкурентоспроможності IMD і Сінгапурський університет технології та дизайну. Враховувалися економічні та технологічні показники, а також результати опитування 15 тисяч місцевих мешканців.

 

Як повідомлялося, цього року Київ уперше в історії увійшов до першої сотні найкращих міст світу. Він розташувався на 87-му місці, тоді як рік тому займав 139 рядок.

 

Також столиця Україна потрапила до топ-10 найінстаграмніших міст світу. Користувачі Instagram згадали Київ 21,9 мільйона разів.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*