КМДА розповіла про перших хворих з Дельта-штамом

Стало відомо про перших пацієнтів зі штамом Дельта в Києві

Пацієнти з індійською мутацією коронавірусу лікуються в Олександрівській лікарні Києві — їм від 21 до 73 років, вони приїхали з Росії.

 

В Олександрівській лікарні в Києві в шести пацієнтів підтвердили COVID-штам Дельта. Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, повідомляє Сегодня в четвер, 22 липня.

 

У всіх шести осіб, яких доставили в Олександрівську лікарню, стан середнього і тяжкого ступенів тяжкості. Їм від 21 до 73 років. Клінічна картина характеризувалася високою температурою та дихальною недостатністю, але не відрізнялася від звичайних хворих на коронавірус.

 

Частина пацієнтів приїхали в Київ з Росії, але КМДА не має права розголошувати особисті дані про хворих. Зараз фахівці перевіряють усіх контактних осіб, з якими спілкувалися пацієнти. За ними також спостерігатимуть медики.

 

На питання, чи можливо завезти штам Дельта з різних курортів, Поворозник відповів, що таке може бути.

 

«На сьогоднішній день кордони відкриті, зокрема в Туреччину і Європу. У розпалі сезон відпусток. Усі їздять на відпочинок. Люди перетинаються в різних аеропортах, літаках, готелях на курорті. А коли вони повертаються додому, є велика ймовірність, що цей штам потраплятиме в Україну», — сказав чиновник.

 

Водночас він запевнив, що місць у лікарнях вистачить. У Києві підготували 23 медзаклади і більше 5,6 тисячі ліжок, щоб приймати хворих на коронавірус — штам Дельта протікає практично так само, як інші штами.

 

Поворозник також підкреслив, що єдиний спосіб зупинити коронавірус — це колективний імунітет. Його можна отримати тільки шляхом вакцинації.

 

«Поки про обмеження ми взагалі не говоримо. Є чіткі норми, яких ми дотримуємося. Наприклад, постанова Кабміну, якою ми користуємося в частині введення тих чи інших обмежень. Поки немає ніяких підстав для введення обмежень у Києві, а тим більше жорсткого карантину», — відзначив чиновник на питання про карантинні обмеження.

 

Нагадаємо, що раніше Україна відновила рекорд з COVID-вакцинації. Найбільше щеплень зробили вакциною компанії Pfizer — 45 338. Водночас кількість вакцинацій препаратом Moderna виросла в 10 разів — до 11 442.

 

Чи захищають вакцини від Дельта-штаму COVID-19

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*