Під Радою пройшов флешмоб проти нового закону про столицю

Фото: Скриншот Учасники флешмобу висловили обурення, що закон для Києва готувався без урахування думки самих киян

Протестувальники вимагали зняти з розгляду законопроект, який вони вважають антиконституційним.

 

У Києві під будівлею Верховної Ради у четвер, 18 листопада, пройшов флешмоб у протест проти нового закону про столицю.

 

Зокрема, протестувальники вимагали зняти з розгляду законопроект, який вважають антиконституційним. У рамках акції її учасники роздавали «слугам народу» конверти з «30 срібняками», натякаючи на зраду інтересів громадян в обмін на закон про столицю.

 

«Вони хочуть розділити посади та призначити головою КМДА свою людину, яку призначає безпосередньо президент. Це буде узурпування влади. Ми тут, щоб голосно заявити слугам: руки геть від Києва! Немає узурпації влади! Київ не віддамо! Рейтинг «слуг» на місцевих виборах 2020 року і так був на рівні 5%. Тепер їм світить повний нуль», – заявив організатор флешмобу Микола Ковтуненко.

 

Окрім того, учасники акції висловили побоювання, що законопроект дозволить президентській вертикалі взяти під контроль райони Києва. Зокрема, співорганізатор флешмобу Єгор Чичерінда розповів про досвід екс-президента Віктора Януковича «приборкати» Київ.

 

«У 2013 році Янукович призначив свого «дивлячого» Олександра Попова. І перше, що зробив Попов, – почав згортати студентські акції протесту проти проросійського курсу уряду Азарова — Януковича. Наразі гарячі голови Банкової намагаються повторити історію 2013 року. Але Кличко – не Черновецький. Він не піде до Грузії або ще кудись. Він боротиметься», – заявив Чичерінда.

 

Учасники флешмобу також обурювалися тим, що закон для Києва готувався без урахування думки самих киян.

 

«Жоден з нас не побував на громадських обговореннях. Жодна думка киян не прописана в законі про Київ. Прикриваючись поверненням самоврядування, вони просто хочуть з’ясувати особисті відносини. «Слуги» хочуть позбавити прав нашого мера, щоб було поставлено представника Банкової», – заявив голова руху Кияни разом Ярослав Діденко.

 

Наприкінці акції учасники запустили тисячі зелених конвертів із написами «30 срібняків» у бік Верховної Ради.

 

 

Як повідомлялося, 18 листопада Верховна Рада планує голосувати за розгляд законопроекту про столицю за спецпроцедурою, за якою депутати не зможуть подавати правки та відстоювати свою позицію у виступах.

 

Раніше мер Києва Віталій Кличко направив текст законопроекту Про місто Київ – столицю України на оцінку Венеціанської комісії та Ради Європи. 17 листопада Рада Європи опублікувала висновок щодо законопроекту, в якому низка положень зазнала критики.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*