У Києві перейменували низку вулиць

У Києві перейменували чотири вулиці

Нові назви вшановують вітчизняних медиків, артистів, письменників та музикантів. Водночас із міської топоніміки зникли кілька об’єктів, пов’язаних з Росією.

 

Київська міськрада у четвер, 16 грудня, перейменувала чотири вулиці та встановила назви безіменним топонімічним об’єктам у столиці, повідомляє прес-служба КМДА.

 

Так, у Голосіївському районі вулиця Амурська перейменована на вулицю Академіка Книшова, який заснував одну із галузей сучасної медицини, керував Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. Амосова НАМН України.

 

У Подільському районі вулиця Дмитрівська (оскільки назва цієї вулиці дублює назву іншої історичної вулиці у Шевченківському районі міста) перейменована на вулицю Анатолія Кузнєцова – письменника, публіциста, автора роману-документу Бабин Яр, перекладеного більш ніж 30 мовами.

 

У Шевченківському районі вулиця Саратовська стане бульваром Павла Вірського, всесвітньо відомого українського танцівника та хореографа. Це перейменування було ініційоване місцевою спільнотою та підтримано багатьма творчими колективами Києва та України.

 

Крім того, у Деснянському районі з’явиться вулиця Анатолія Авдіївського – хорового диригента, композитора, директора, художнього керівника та головного диригента Заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки. Вулиця розташована поруч із вулицею Григорія Верьовки, це відтворює у топоніміці міста творчий дует вчителя та учня, який існував за їхнього життя.

 

Зазначається, що відповідні громадські обговорення щодо змін попередньо відбулися на Єдиному веб-порталі територіальної громади Києва.

 

У КМДА наголосили, що при перейменуванні вулиці немає необхідності змінювати адресу реєстрації у паспорті, це можна зробити лише за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, в яких зазначено стару назву, залишаються чинними. Перейменування вулиці також не впливає на реалізацію виборчого права.

 

Внести зміни до правовстановлюючих документів можна під час чергового візиту до нотаріуса (наприклад, у разі продажу майна). У разі потреби довідку про зміну назви вулиці можна отримати у Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

 

Нагадаємо, у листопаді у Києві перейменували одразу 12 вулиць. Перейменування торкнулися назв вулиць майже у всіх московських районах. Також дали назви двом площам та скверу.

 

Нагадаємо, напередодні парламент підтримав перейменування одного з найдавніших міст України.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*