У Києві затримали «чорних колекторів», які погрожували родичам боржників

Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua Зловмисники по телефону погрожували боржникам і їх родичам

Зловмисники два роки забороненими методами «вибивали» борги, іноді погрожуючи непричетним людям.

 

Столичні правоохоронці припинили діяльність «чорних» колекторів, які погрожували своїм жертвам насильством у разі несплати боргу. Також подібні погрози надходили і тим, хто не мав ніякого відношення до кредитів. Про це в середу, 9 червня, повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.

 

За даними слідства, з березня 2019 року група осіб, утворивши стійке злочинне об’єднання, організувала діяльність колекторського «кол-центру», з якого здійснювалися дзвінки громадян з вимогами повернення боргів перед компанією миттєвого кредитування.

 

У прокуратурі зазначили, що сума «боргів», яка підлягала сплаті, коливалася від 1,5 до 180 тисяч гривень.

 

«Дзвінки надходили і тим, хто не мав ніякого відношення до таких фінансових зобов’язань. Вони супроводжувалися погрозами застосування насильства над нібито боржниками і їх близькими родичами, погрозами пошкодження чи знищення їхнього майна», — розповіли у прес-службі.

 

Відзначається, що правоохоронці встановили 14 осіб, які постраждали від дій зазначеної групи. Трьом фігурантам повідомлено про підозру за фактом примушування громадян до виконання цивільно-правових зобов’язань (ч. 3 ст. 355 КК України).

 

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Тривають слідчі дії.

 

 

 

Нагадаємо, на початку квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про колекторів. Документ забороняє колекторам погрожувати боржникам і встановлює чіткі правила, яких повинні дотримуватися кредитні компанії.

 

Раніше повідомлялося, що кіберполіція викрила злочинну групу колекторів, які займалися шантажем за допомогою порнографічного контенту із зображенням клієнтів-боржників.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*