Авіатрафік вполовину менший, ніж був до кризи — Украерорух

Відновлення авіатрафіку стабілізується

У відомстві озвучили три сценарії, за якими може відновлюватися авіасполучення цього року.

 

У травні цього року в Україні було виконано майже 17 тисяч авіарейсів, що на 43,4% менше в порівнянні з 2019 роком. І хоча абсолютне значення кількості рейсів від місяця до місяця збільшується, динаміка відновлення залишається на тому ж рівні, що і в квітні. Про це у вівторок, 8 червня, повідомляє прес-служба Украероруху у Facebook.

 

«Збільшення кількості польотів пов’язано з початком літньої навігації, активним туристичним сезоном, а також відкриттям кордонів все більшої кількості країн», — йдеться в повідомленні.

 

При цьому наголошується, що припинення повітряного сполучення з Білоруссю істотно не вплинуло на показники травня, проте в наступні місяці воно може призвести до уповільнення зростання обсягів.

 

Також повідомляється, що порівняння динаміки польотів попереднього місяця з торішнім травнем — періодом повного локдауну пасажирських авіарейсів — дасть зростання на 424,7%, але об’єктивні показники в порівнянні з докризовим травнем 2019 — мінус 43,4%.

 

Відзначається, що українські авіакомпанії в травні 2021 року виконали 6 810 польотів (на 33,2% менше в порівнянні з травнем 2019 року), іноземні авіакомпанії виконали 10 176 польотів (менше на 48,6%).

 

«За оновленим прогнозом Євроконтролю, відновлення інтенсивності повітряного руху в європейському повітряному просторі на 2021 рік можливе за трьома сценаріями. За оптимістичним, на кінець року можна досягти показника в 79% від докризового рівня, за базовим сценарієм — показника в 70% від обсягів польотів 2019 року», — повідомили в Украерорусі.

 

Там також додали, що за песимістичним прогнозом, ситуація в грудні 2021 року майже не зміниться, що дозволяє прогнозувати лише 50% обсягів трафіку 2019 року.

 

 

 

 

 

Раніше повідомлялося, що МАУ відновлює рейси з Києва до Варшави. Рейси були припинені через пандемію, але тепер дозволять забезпечити стикування з десятком міжнародних і внутрішніх рейсів через Київ.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*