Експерти оцінили обсяг закупівлі нафтохімічної сировини великою мережею АЗС

Фото: facebook.com/BRSM.NAFTA Експерти проаналізували закупівлі БРСМ-нафта

За рік мережа БРСМ-Нафта закупила 117 тисяч тонн нафтохімічної сировини і компонентів моторних палив.

 

Компанії, що входять у мережу АЗС БРСМ-Нафта, за рік закупили 117 тисяч тонн нафтохімічної сировини і компонентів моторних палив. Про це йдеться в дослідженні консалтингової групи А-95, пише enkorr.

 

За даними експертів, поставки мережі здійснюють компанії Катма Груп, Стандарт Ойл 2000 і ТНТ Груп.

 

Згідно з дослідженням, найбільші обсяги припадають на газовий конденсат і нафту, закуплені в українських приватних видобувачів (65 тис. т), риформат (11 тис. т), ізопентанову фракцію (12 тис. т) і розчинники (9 тис. т). Всього номенклатура закуповуваних компонентів налічує 12 позицій.

 

 

Серед закуповуваних компонентів експерти виділяють монометиланіліни російського виробництва в обсязі 2 тис. т.

 

«Дана речовина в якості присадки до моторних палив заборонена в Україні з 2013 року, як у багатьох країнах світу, в Європі та США», — йдеться в дослідженні.

 

За підрахунками Консалтингової групи А-95, закупленої сировини, компонентів і присадок досить для кустарного виробництва до 90 тис. т автомобільних бензинів. У разі використання ММА для змішування з бензином А-92, яке має місце у виробничому ланцюжку БРСМ, цього обсягу ММА буде досить для отримання 200 тис. т високооктанового бензину.

 

В А-95 також повідомили, що в 2020 році закупівля товарних нафтопродуктів у сторонніх виробників групою БРСМ склала 100 тис. т бензину А-92, 317 тис.т дизельного палива і близько 170 тис. т скрапленого газу. Як і протягом останніх 5 років, в номенклатурі закупівель повністю відсутній бензин А-95.

 

Раніше експерти розповіли, що провокує «кустарне» виробництво палива. За два останні роки в Україні різко зріс імпорт розчинників для лакофарбової промисловості, які використовують для нелегального виробництва бензину.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*