Енергоатом готовий судитися з РФ за втрачені активи в Криму

Фото: energoatom.com.ua Донузлавська вітроелектростанція

Компанія має отримати компенсацію за активи, які вже восьмий рік не працюють на економіку та енергетичний розвиток України.

 

Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом направила в компетентні органи Російської Федерації повідомлення про виникнення спору на підставі порушення договору двох країн про взаємний захист інвестицій від 1999 року. Про це повідомляє прес-служба Енергоатому.

 

«Йдеться про активи, втрачені Компанією в Криму, зокрема, Донузлавську вітроелектростанцію, яка зараз перебуває на тимчасово окупованій території», — йдеться в повідомленні.

 

У компанії відзначили, що в грудні минулого року між Енергоатомом і міжнародною юридичною компанією Shearman & Sterling LLP був укладений договір про надання послуг з підготовки та направлення повідомлення про суперечку від імені компанії в РФ.

 

Раніше Shearman & Sterling LLP вже брала участь в аналогічних справах проти Росії і має унікальний досвід у вирішенні складних інвестиційних арбітражних спорів.

 

«Енергоатом неодмінно вирішить цей спір — у позасудовому чи в судовому порядку. Національна енергогенеруюча компанія повинна отримати компенсацію за активи, які вже восьмий рік поспіль не працюють на економіку та енергетичний розвиток української держави», — підкреслив в.о. президента Енергоатому Петро Котин.

 

Згідно з процедурою, після отримання повідомлення російською стороною, у сторін буде півроку для врегулювання спірного питання в позасудовому порядку.

 

У разі, якщо сторони не домовляться між собою, цей спір може бути переданий на розгляд до суду (арбітражу).

 

Енергоатом має вийти на $500 млн прибутку — Зеленський

 

Раніше ми писали, що Енергоатом зазнав збитків майже на п’ять мільярдів, тоді як у попередні роки компанія показувала прибуток. У 2020 році компанія розраховувала на прибуток в 1,6 млрд гривень.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*