Енергоатом озвучив плани щодо розвитку АЕС

Фото: energoatom.com.uа Южно-Українська АЕС

В Україні планують збудувати нові енергоблоки на діючих АЕС і, можливо, нові станції.

В Україні планують до 2040 року збільшити потужність атомної генерації до 24 ГВт. Про плани розвитку атомної енергетики у понеділок, 22 листопада, розповів голова Енергоатому Петро Котін, пише Укрінформ.

Сьогодні стало відомо, що Енергоатом підписав із Westinghouse дві угоди про реалізацію проектів з будівництва двох нових енергоблоків Хмельницької АЕС.

За словами Котіна, планується будівництво енергоблоків не лише у співпраці з американцями, а й вітчизняними.

«З перспективних майданчиків — це Чигирин, Орбіта. Ми не говоримо, що там будуватимемо, тільки наводимо за приклад один із майданчиків, де може бути побудована АЕС. Ще за часів Радянського Союзу було прийнято рішення про будівництво чотириблочної станції саме в цьому місці», — сказав Котін.

Також розглядаються перспективні майданчики для будівництва АЕС на заході.

Крім того, Енергоатом планує збудувати нові блоки на існуючих АЕС. Мультиплікативний ефект від будівництва одного енергоблока в компанії оцінюють у 12 млрд доларів, збільшення ВВП за час експлуатації — 25 млрд доларів.

Раніше повідомлялося, що Рівненська АЕС відключила четвертий блок від енергосистеми для проведення планово-попереджувального ремонту. Наразі працюють 13 із 15 блоків АЕС.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*