Газпром оцінив вигоду від транзиту в обхід України

За повного завантаження Турецького і Північного потоків Газпром економитиме на транспортуванні газу до $1,5 млрд на рік.

 

У Газпромі підрахували вигоду від транзиту газу газопроводами в обхід України. Розмір економії оцінюють з огляду на завантаження газопроводів, розповів представник Газпрому Олексій Фініков, повідомляє РИА Новости в п’ятницю, 28 травня.

 

 

 

«За умови повного завантаження трубопроводів Турецький потік, за рахунок оптимальнішого маршруту, заощадить нам близько 500 мільйонів доларів на рік, на платежах за транспортування Північний потік, теж за умови повного завантаження, заощадить нам не менше 1 мільярда доларів на рік», — сказав він.

 

Раніше повідомлялося, що Росія чекає нового етапу боротьби за Північний потік-2. Після добудови газопроводу проблеми в проекту не закінчаться, оскільки його ще потрібно сертифікувати і ввести в експлуатацію.

 

На цей момент треба добудувати близько 80 км газопроводу.

 

Нагадаємо, згідно з новим транзитним контрактом, щороку до 2025 року РФ має транспортувати 40 млрд куб. м газу.

 

Торік через Україну транспортували менше 56 млрд кубометрів газу з 65 млрд, але Газпром заплатив за весь законтрактований обсяг — $2,11 млрд.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*