Газпром замовив мінімальний рівень прокачування по трубі Ямал-Європа

Фото: Median.Az Газпром не форсує постачання газу до Європи

У понеділок з фізичного погляду газопровід балансуватиме на межі зупинки.

Російський газовий монополіст Газпром замовив на понеділок мінімальні транзитні потужності польської ділянки газопроводу Ямал-Європа за місяць – 3,8 млн куб. м на добу, або 4,3% від пропускної спроможності магістралі. При цьому Газпрому було запропоновано 89,1 млн куб. м, повідомляє Интерфакс із посиланням на дані платформи бронювання GSA Platform у неділю, 19 грудня.

Також зазначено, що броня на неділю була 4,7 млн куб. м, на суботу – 5,2 млн куб. м, на п’ятницю – 27 млн куб. м.

«Не виключено, що у понеділок з фізичного погляду газопровід балансуватиме на межі зупинки, тому що на пряму заявку транспортування зі сходу на захід накладається зустрічна (реверсна) заявка — на постачання із заходу на схід», — пише агентство.

Наразі попит на газ у Європі страждає від захмарних цін. Контракт із постачанням у понеділок на хабі TTF у Нідерландах – $1583 за тисячу кубометрів. Крім того, наприкінці грудня попит у Європі традиційно знижується у зв’язку зі святами.

Нагадаємо, у 2021 році постачання Газпрому до ЄС на мінімумі за шість років – близько 145 млрд кубометрів газу. Зрощення поставок відбулося на тлі максимальних цін на газ у Європі та значного зростання поставок газу до Туреччини та Китаю.

При цьому ще 15 грудня Газпром заявив, що виконав зобов’язання щодо транзиту газу через Україну.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*