Газзбути перепродавали газ для населення

Газ для потреб населення дійшов користувачам не весь

Неточність у контракті дозволила Газзбутам перепродувати газ для населення іншим споживачам за ринковими цінами.

 

Підприємства зі збуту газу, що входять до складу компанії Йе Енергія (раніше — РГК), перепродавали іншим споживачам за ринковими цінами газ, отриманий для потреб населення за річними контрактами. Про це в коментарі Укрінформу повідомив директор з інтегрованих комунікацій Нафтогазу Максим Белявський.

 

«В умовах однорічного контракту з компанією Йе Енергія були встановлені обмеження або зобов’язання газозбутових підприємств постачати природний газ виключно для побутових споживачів. Така помилка призвела до того, що в травні 2021 року понад 20% природного газу, який був відпущений газозбутовим підприємствам для постачання населення за річними договорами, — були перепродані за ринковими цінами (вище фіксованих цін у договорах) для інших категорій споживачів», — сказав Белявський.

 

За його словами, це обумовлено умовами контракту, а не тим, що уряд виступав за стабільну ціну на прийнятому рівні в межах річного продукту, і Нафтогаз має забезпечити ресурс газу для такого продукту.

 

Також Белявський зазначив, що Нафтогаз спільно з Міненерго, НКРЕКП і Оператором ГТС України розробили нову модель прозорого забезпечення потреб населення природним газом.

 

Раніше в Нафтогазі заявляли про збитки в 100 млрд через некоректність фінансових результатів.

 

В Україні понад два мільйони споживачів не встановили газові лічильники

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*