Миколаївський глиноземний зобов’язали перевірити безпеку відходів

Фото: novosti-n.org Відходи Миколаївського глиноземного заводу

Підприємство має провести перевірку безпеки своїх відходів, в тому числі червоного шламу, і до вересня надати її результати.

Держекоінспекція провела перевірку і зобов’язала Миколаївський глиноземний завод до 1 вересня надати результати аналізу відходів, які складуються на території підприємства, повідомляють Новости N.

Як повідомив заступник голови інспекції Південно-Західного округу Владислав Мартіченко, також буде проведена окрема планова перевірка з питання червоного шламу. Він зазначив, що за даними управління охорони здоров’я області, за п’ять років у жителів Миколаєва, які живуть в районі заводу, значно збільшилася кількість випадків захворювань верхніх дихальних шляхів.

Раніше експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз виявила низку небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які мають негативний вплив на навколишнє середовище, а також життя і здоров’я людей.

У свою чергу, Дослідно-випробувальним токсикологічними центром Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ було встановлено, що в зразку червоного шламу було виявлено: миш’як, кадмій, ртуть, свинець, алюміній, бор, кальцій, хром, залізо, марганець, магній, сірка, стибіум, станум, ванадій, стронцій і силіцій. Всі ці елементи несуть небезпеку для здоров’я людей.

Наприкінці травня громадська організація Стоп Шлам повідомила, що суд зобов’язав Миколаївський глиноземний завод відшкодувати моральну шкоду 1279 асоційованим членам організації в розмірі 9,2 млрд гривень.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*