Мін’юст призупинив експертну оцінку у справі МГЗ на 9,2 млрд

Фото: rp.mk.ua Висновок, від якого очі вилазять на лоб, прокоментував експертизу Малюська

Дисциплінарна комісія Мін’юсту вивчила екпертизи про моральну шкоду в цій справі і знайшла безліч порушень. Експертів покарали.

 

Центральна експертно-кваліфікаційна комісії при Мін’юсті призупинила дію психологічної експертизи, на підставі якої активісти організації Стоп шлам через суди домагаються компенсації з Миколаївського глиноземного заводу в розмірі 9,2 млрд грн. Про це повідомляється в Facebook МГЗ.

 

«Експерти вийшли за межі своїх спеціальних знань як експертів-психологів і надали висновки з питань права, медицини і екології в категоричній формі», — йдеться в рішенні комісії.

 

Крім того, стало відомо, що експерти не вивчали документи і не зустрічалися з «потерпілими», а в дослідженні використовували неіснуючу методику, яка «перебуває в стадії розробки».

 

«Але з жодним з них експерти не зустрічалися, а висновки робили з роздруківок з Інтернету. Причому, попрацювали відразу і за суд — визначили діяльність заводу як незаконну, «знайшли» шкоду екології, зробили висновки щодо захворювань. І все це в психологічній експертизі і без будь-яких підтверджуючих документів», — прокоментувала Оксана Карпенко, начальник юридичного відділу МГЗ.

 

«У міжнародній і вітчизняній практиці судових експертиз вважається неприйнятним визначення умовних, гіпотетичних осіб, умовної шкоди і її умовного розміру, оскільки правова оцінка суду базується на конкретних фактах», — відзначають у комісії Мін’юсту.

 

Там також акцентували на тому, що в подібних експертизах необхідно враховувати дані профільних фахівців: екологів, медиків, соціологів. Чого зроблено не було.

 

У зв’язку з цими порушеннями авторам експертизи призупинили свідоцтва і зобов’язали заново пройти атестацію.

 

Своєю чергою, глава Мін’юсту Денис Малюська назвав експертизу незаконною. «Висновок, від якого очі вилазять на лоб», — написав він у Facebook.

 

На заводі у діях з використанням подібної експертизи бачать спробу рейдерського захоплення підприємства.

 

Нагадаємо, в кінці травня громадська організація Стоп Шлам повідомила, що суд зобов’язав Миколаївський глиноземний завод відшкодувати моральну шкоду 1279 асоційованим членам організації в розмірі 9,2 млрд гривень.

 

Працівники заводу влаштовують мітинги, вимагаючи скасувати рішення. За їх словами, такий штраф повністю зупинить роботу підприємства.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*