Місію NASA на Місяць доставить SpaceX

Фото: twitter.com/SpaceX SpaceX вибрали для доставки місії NASA на Місяць

Компанію SpaceX вибрали для запуску місячного посадкового апарата, запланованого на 2023 рік.

Компанія Astrobotic уклала контракт зі SpaceX, згідно з яким ракетоносій Falcon Heavy в 2023 році запустить місячний посадковий апарат Гріффін-1 з місячним апаратом NASA. Про це повідомляє спеціалізоване видання Space News у четвер, 15 квітня.

«Дістатися Місяця — це не просто побудувати космічний корабель, це означає отримати закінчене рішення для виконання місії. Falcon Heavy від SpaceX завершує наше рішення для місії Гріффін-1, забезпечивши перевірений ракетоносій, який доставить нас по нашій траєкторії до Місяця», — сказав директор місії Гріффін-1 Деніел Гілліс.

Водночас в Astrobotic відмовилися розголошувати умови угоди. При цьому на сайті SpaceX в розділі щодо Falcon Heavy вказана роздрібна ціна $90 млн за один запуск ракетоносія, тобто значно дешевше, ніж пропонують державні контракти.

Нагадаємо, що раніше SpaceX представила перший цивільний екіпаж для польоту в космос. Місія відбудеться не раніше 15 вересня 2021 року. До того часу всі члени екіпажу будуть проходити підготовку космонавтів SpaceX.

Також повідомлялося, що SpaceX запустила чергову партію супутників Starlink. Це 24-й запуск супутників в рамках проекту Starlink, починаючи з травня 2019 року. В цілому на орбіту виведено 1383 супутники.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*