НАК назвав обов’язкову умову сертифікації ПП-2

Україна розраховує на дотримання законодавства ЄС під час сертифікації ПП-2

Російський газопровід не можна сертифікувати до розблокування РФ українського газопроводу для третіх сторін, заявляє Вітренко.

 

Обов’язковими умовами сертифікації газопроводу Північний потік-2 є розблокування доступу європейських покупців до купівлі російського і центральноазіатського газу на східному кордоні України і подальшого самостійного бронювання транзитних потужностей. Про це заявив глава Нафтогазу Юрій Вітренко, повідомляє прес-служба НАК у понеділок, 27 вересня.

 

 

«Не можна забезпечити доступ третіх сторін тільки до Північного потоку-2. Тому що тоді він стане якраз привілейованим порівняно з іншими газопроводами, що йдуть із Росії до Європи — наприклад, через Україну. Німецький регулятор повинен не сертифікувати Північний потік-2 до розблокування Росією українського газопроводу для третіх сторін. Щоб європейські компанії змогли отримувати газ на кордоні Україна — Росія і потім самостійно бронювати транзит через Україну», — сказав Вітренко.

 

Він додав, що забезпечення вільного доступу тільки до ПП-2 без розблокування Росією українського транзитного маршруту суперечило б принципу солідарності, закладеному в договір про заснування ЄС.

 

Також Вітренко нагадав про рішення Європейського суду, яким німецький регулятор зобов’язали застосовувати принцип солідарності при сертифікації газопроводів.

 

Глава НАК підкреслив, що Україна не потребує гарантій, а вимагає виконання законодавства.

 

«Українська стратегія полягає не в тому, щоб просити якісь гарантії і потім на них покладатися. Тому що у нас є сумний досвід Будапештського меморандуму і, тому, ми не дуже в таке віримо. Всі ми розуміємо, що Газпром і Путін в Європі намагаються використовувати право сили, наша ж сила — саме в правовій обґрунтованості позиції», — сказав Вітренко.

 

Нагадаємо, на початку вересня Федеральне мережеве агентство ФРН отримало документи на сертифікацію Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора. Розгляд документів та прийняття рішення займе до чотирьох місяців. Потім рішення має бути передано Єврокомісії.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*