НАК відреагував на зупинку сертифікації ПП-2

Газпром вдається до юридичних трюків — Вітренко

Вітренко закликав США запровадити санкції проти нової компанії, яку Газпром створить у Німеччині.

Глава Нафтогазу Юрій Вітренко прокоментував інформацію про зупинення сертифікації газопроводу Північний потік-2 у Німеччині, про яку стало відомо у вівторок, 16 листопада.

За його словами, все не так однозначно — «Газпром вдається до юридичних трюків».

«Газпром заявив німецькому регулятору про наміри створити дочірню компанію в Німеччині, яка буде начебто незалежним оператором трубопроводу Північний потік-2, причому тільки тієї його частини, яка розташована на території Німеччини. Це глузування з європейських правил. Це не відповідає ні духу, ні букві європейського законодавства із сертифікації газопроводів», — написав Вітренко у соцмережі.

Він закликав «не залишити поза увагою ці трюки Газпрому».

«Зокрема, ми закликаємо уряд США накласти передбачені законодавством США санкції на оператора Північного потоку-2, про створення якого заявляє Газпром. Ці нові санкції мають діяти принаймні, доки РФ не перестане використовувати газ як зброю і почне діяти відповідно до європейських правил», — звернувся до США Вітренко.

Раніше німецький регулятор повідомив, що зупинив сертифікацію ПП-2 доти, доки компанія-оператор не буде зареєстрована в Німеччині.

Напередодні стало відомо, що німецький регулятор допустив до сертифікації ПП-2 Нафтогаз та Оператора ГТС України.

За даними ЗМІ, сертифікація газопроводу може тривати до травня 2022 року.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*