Рада ліквідувала Укроборонпром

Фото: opk.com.ua Укроборонпром реформують

Держконцерн мають намір реформувати протягом року і створити на його базі два великих холдинги.

 

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 13 липня, 256 голосами прийняла закон про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу.

 

 

 

Закон передбачає перетворення держконцерну Укроборонпром в акціонерне товариство, а підприємств, що входять до його складу — у господарські товариства.

 

У рамках трансформації створять два великих холдинги: Оборонні системи України, які об’єднають 65 підприємств у шість субхолдингів; і аерокосмічний холдинг, який займатиметься авіацією та космосом.

 

У законі прописано, що підприємства оборонно-промислового комплексу, які, відповідно до закону, можуть бути приватизовані, не задіяні у виконанні оборонного держзамовлення (держконтрактів з оборонних закупівель) і не здійснюють виробництво, розробку, модернізацію, ремонт, обслуговування, реалізацію, утилізацію озброєння, військової та спеціальної техніки і боєприпасів, можуть передавати Фонду державного майна для приватизації.

 

Раніше Укроборонпром передав на продаж 17 підприємств. Підприємства давно втратили зв’язок з ОПК, були збитковими. До складу Укроборонпрому входять 118 підприємств, з них 21 — на тимчасово окупованій території.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*