Розвиток газовидобутку: Нафтогаз підписав угоди

Співпраця буде взаємовигідною — Вітренко

Співпраця з іноземними компаніями дозволить почати освоєння нових ділянок Чорного моря і збільшить ефективність видобутку газу на виснажених родовищах.

 

НАК Нафтогаз України залучив іноземні компанії для розвитку газовидобутку і підписав три меморандуми щодо партнерства в розвідці і видобутку газу. Про це повідомляється на сайті держкомпанії.

 

Нафтогаз під час Українського газового інвестиційного конгресу, що проходить у Києві, підписав меморандуми про взаєморозуміння з такими компаніями: Dragon Oil з ОАЕ, азербайджанською SOCAR AQS, американськими Helmerich&Payne, Inc. (H&P) і 3 Seas Energy.

 

«Ці меморандуми формують основу для партнерства, запланованого в рамках нових стратегічних проектів, таких як освоєння ділянок Чорного моря і покладів газу щільних порід, а також у напрямку збільшення ефективності видобутку на виснажених родовищах», — йдеться у прес-релізі Нафтогазу.

 

За словами голови правління НАК Юрія Вітренка, на це знадобиться більше 20 млрд доларів інвестицій.

 

«Тому нам важливо залучати партнерів та інвесторів, щоб результативно і швидко втілити наші плани. Вдячний Dragon Oil, SOCAR AQS, 3 Seas Energy і H&P за готовність до співпраці. Упевнений, що вона буде взаємовигідною», — додав Вітренко.

 

Відзначається, що співпраця із Dragon Oil розглядається навколо вивчення і освоєння ділянок Чорного моря. Ця компанія успішно веде свою основну діяльність на Близькому Сході, у Північній Африці та Центральній Азії. Зокрема, вже 20 років Dragon Oil працює на Каспійському шельфі в рамках угод про розподіл продукції з урядом Туркменістану, і за цей час інвестувала в його розробку близько семи мільярдів доларів.

 

«Українська частина Чорного моря, яка сьогодні є одним із найменш досліджених й одночасно багатообіцяльним об’єктом у регіоні, може стати потужним джерелом для поставок газу в Європу», — заявив генеральний директор Dragon Oil Алі Аль Джарван.

 

Кооперація з SOCAR AQS, компанією з управління бурінням і будівництвом свердловин, може технологічно посилити освоєння чорноморських ділянок. Компанія має великий досвід буріння на шельфі Каспійського моря і власний буровий флот для роботи на морі.

 

«Співпраця відкриває нові можливості для розвитку ділових відносин щодо спільної оцінки перспектив у сфері розвідки та видобутку вуглеводнів в Україні, обміну досвідом, знаннями і технологіями», — зазначив генеральний директор SOCAR AQS Самір Моллаєв.

 

Робота з 3 Seas Energy і H&P буде зосереджена на розробці щільних колекторів по всій Україні. Компанія також сприятиме підвищенню ефективності розробки вже виснажених родовищ і підвищенню ефективності роботи внутрішнього бурового підрядника Нафтогазу — Укрбургазу.

 

«Ми сподіваємося на розширення партнерства з Нафтогазом, що забезпечить нарощування мільйонів кубометрів газу», — сказав голова правління Getka Group Даріуш Чічокі.

 

Нафтогаз може затягнути сертифікацію ПП-2 — ЗМІ

 

Раніше в Нафтогазі розповіли про ціни на газ взимку. Для побутових споживачів в Україні діє річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр. Юрій Вітренко заявив, що газу вистачить для потреб усіх споживачів.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*