США та ЄС припинять торговельний спір між Boeing і Airbus

Фото: dpa Торговельний спір у справах Boeing та Airbus є одним з найбільш затяжних в історії СОТ

Завершення спору межу США і Європою може бути наслідком спроби більш широкої протидії Китаю.

 

Влада США і Євросоюзу домовилися про припинення багаторічного торгового спору у справі аерокосмічних концернів Boeing і Airbus, в результаті якого були введені взаємні мита на суму понад $10 млрд. Про це сказала представник США на торгових переговорах Кетрін Тай, повідомляє ТАСС у вівторок, 15 червня.

 

«Угода між США і ЄС знаменує собою значний прогрес у досягненні довгострокового вирішення цього 16-річного спору», — заявила вона.

 

Міністр економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно Ле Мер вже привітав домовленості. За його словами, «це хороша угода». А міністр-делегат при МЗС Франції Франк Рістер, який курирує зовнішню торгівлю, зазначив, що це «чудова новина для французьких і європейських компаній».

 

Першим про досягнення домовленостей з посиланням на представників ЄС повідомило агентство Bloomberg. За його даними, досягнення угоди обумовлено зростаючим усвідомленням політиками в Брюсселі і Вашингтоні того, що фінансована державою Китайська корпорація комерційної авіації (COMAC) може до кінця десятиліття стати повноправним конкурентом Boeing і Airbus та послабити їх позиції в авіабудівній галузі.

 

За даними Bloomberg, на саміті ЄС — США також планується досягнення угоди про скасування мит на сталь і алюміній, введених Вашингтоном у 2018 році «з міркувань національної безпеки».

 

Торговельний спір Брюсселя і Вашингтона у справах Boeing і Airbus є одним з найбільш затяжних і масштабних в історії Світової організації торгівлі. США звинувачували ЄС в незаконному державному субсидуванні Airbus з 2004 року. А ЄС виступав з аналогічними звинуваченнями на адресу Вашингтона щодо Boeing.

 

В 2019 році орган вирішення спорів СОТ визнав факт порушення норм організації у справі Airbus, що дало США право на введення мит. Однак у 2020 році аналогічне рішення було прийнято на користь ЄС у справі Boeing. Фактично СОТ визнала, що обидві сторони порушують міжнародні норми торгівлі в рамках цієї організації, створюючи преференції для своїх авіавиробників.

 

У жовтні 2019 року адміністрація Дональда Трампа, який обіймав тоді пост президента США, ввела 25-процентні мита щодо товарів з країн ЄС на загальну суму, приблизно, $7,5 млрд. 9 листопада 2020 року Євросоюз відповів на цей крок введенням своїх тарифів на сільськогосподарські та промислові товари з США на загальну суму €3,4 млрд (близько $4 млрд) на рік.

 

Проте в березні глава ЄК Урсула фон дер Ляєн і президент США Джо Байден досягли домовленості заморозити на чотири місяці взаємні мита.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*