Стрес-тест показав проблеми топ-банків України

Фото: Пресс-центр НБУ Торік стрес-тестування не проводили через пандемію

За 2 роки кількість банків з недостатнім капіталом істотно не змінилася, але потреба в капіталі значно знизилася.

 

Національний банк провів стрес-тестування найбільших банків України, яке показало наявність проблем з капіталом у 20 з 30 з них. Про це повідомляє прес-служба регулятора в четвер, 16 вересня.

 

 

 

Отже, за базовим сценарієм 10 банків потребують додаткового капіталу на суму 5,3 млрд гривень, за кризовим — 20 банків потребують капіталу на суму 41,7 млрд гривень. За базовим сценарієм до кінця року збільшити свій капітал повинні чотири банки. За негативним — заходи щодо підвищення достатності капіталу (або зниження ризикованості діяльності) повинні провести 16 банків.

 

Водночас наголошено, що за 2 роки кількість банків з недостатнім капіталом істотно не змінилася, але потреба в капіталі значно знизилася. У 2019 році за несприятливим сценарієм банкам не вистачало 73,8 млрд гривень, за базовим — 35,3 млрд гривень.

 

«Кращі в цьому році результати більшості банків обумовлені їхньою високою капіталізацією, збереженням прийнятної якості кредитного портфеля та достатнім рівнем операційної ефективності, які майже не погіршилися внаслідок кризи. У той же час сценарії для стрес-тестування були взагалі м’якшими, ніж у попередні роки», — відзначають в НБУ.

 

Потребу в капіталі обумовлюють ​​чотири основних фактори:

 

  • висока вартість і короткий термін фондування, що формує значний відсотковий ризик банків у несприятливих умовах;
  • значні адміністративні витрати;
  • утримання на балансі надмірного обсягу непрофільних активів. За встановленими правилами, основний капітал банків поетапно зменшується на вартість непрофільних активів;
  • незадовільним фінансовим станом окремих великих позичальників.

 

Стрес-тестування проходили 30 банків, на які сукупно припадають 93% активів банківської системи.

 

Відзначимо, за сім місяців 2021 року прибуток банків України був майже 40 мільярдів гривень.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*