Україна різко скоротила закачування газу в 2021 році

Низькі запаси газу в сховищах пояснюють тим, що процес закачування почався набагато пізніше і його не збільшують через високі ціни.

 

Темпи закачування газу в цьому році в чотири рази нижчі, ніж торік, повідомляє прес-служба Укртрансгазу в п’ятницю, 4 червня.

 

 

 

З початку сезону закачування в підземні сховища в травні надійшло лише 0,33 млрд куб. м газу.

 

«Зазвичай обсяг щомісячного закачування газу в українські ПСГ на початку сезону відносно низький. Переважно пікові навантаження спостерігаються в серпні-вересні, ближче до початку опалювального сезону. Крім того, в цьому році сезон закачування почався на 50 днів пізніше, ніж у минулому році», — пояснюють в компанії.

 

На початок червня запаси в ПСГ становлять 15,5 млрд куб. м, що на 13% менше за торішні показники, але на 22% більше, ніж в середньому протягом останніх п’яти років.

 

При цьому іноземні трейдери зберігають в режимі «митний склад» 4,4 млрд куб. м газу. Це в 2,1 разу більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 

«Ми почали сезон закачування в українські ПСГ в невисокому темпі. У травні ціни на газ досягали рекордних показників, і газові трейдери «тримають паузу» в очікуванні кращих цінових пропозицій для створення запасів», — говорять в Укртрансгазі.

 

Нагадаємо, в осінньо-зимовий період 2020-2021 років Україна спалила рекордний за сім років обсяг газу — 13,2 млрд кубометрів. Сезон відбору газу виявився одним з найтриваліших.

 

При цьому Україна почала опалювальний сезон з рекордними запасами газу в майже 28,5 млрд кубометрів.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*