Укрпошта заявила про скасування примусового переказу пенсій на карти

Фото: news.dtkt.ua Поточний порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог буде збережений, як мінімум, на два роки

До 2023 року доставку пенсій готівкою і додому здійснюватимуть листоноші та відділення Укрпошти.

 

Кабмін скасував обов’язковий переказ виплати пенсій і соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня, як це раніше було закріплено його постановою №277 від 29 березня. Про це повідомляє Укрпошта в середу, 2 червня.

 

«Поточний порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог через Укрпошту буде збережений, як мінімум, до 1 січня 2023 року», — йдеться в повідомленні.

 

 

У компанії відзначили, що основна причина, за якою ініціативу відклали на два роки, — неготовність банківської інфраструктури та систематичне закриття банківських відділень.

 

«До 2023 року доставку пенсій, як і раніше, готівкою і додому здійснюватимуть листоноші та відділення Укрпошти. Упевнений, за цей час буде винайдена механіка, яка спростить доставку пенсій, але при цьому не створить проблем для пенсіонерів. Тому що поки пропозиція їхати в карантин та оплачувати дорогу до райцентру, щоб зняти гроші з картки, виглядає як частина проблеми, а не вирішення», — прокоментував ситуацію генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

 

Відповідні зміни до постанови №277 Про додаткові заходи щодо організації виплати та доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України Кабмін прийняв 26 травня. Текст рішення оприлюднений 2 червня.

 

У тексті постанови також наголошується, що Пенсійний фонд повинен буде провести конкурс із відбору організацій, які з 1 січня 2023 року буде здійснювати виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України.

 

Нагадаємо, з 19 травня Укрпошта відключила всі термінали сторонніх банків у своїх відділеннях. Це була відповідь компанії на спробу змусити пенсіонерів перейти на банківське обслуговування.

 

Раніше повідомлялося, що 2020 рік Укрпошта завершила з чистим прибутком у розмірі 184,5 млн гривень.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*