Укрзалізниця за півроку зазнала збитків на 1,4 млрд гривень

Фото: telegraf.com.ua Укрзалізниця має 39,1 млрд гривень кредитів перед банками

Збиткова діяльність Укрзалізниці викликана зменшенням обсягів перевезень і перевищенням темпів зростання собівартості над темпами зростання чистого доходу.

 

За перше півріччя 2021 року Укрзалізниця відзвітувала про 1,4 млрд гривень сукупних чистих збитків. Про це в понеділок, 13 вересня, повідомляє проект Марлін з посиланням на звіт про виконання показників фінансового плану компанії.

 

При цьому в липні 2021 року підприємство має 39,1 млрд гривень кредитів перед банками.

 

«Збиткова діяльність Укрзалізниці викликана зменшенням обсягів перевезень і перевищенням темпів зростання собівартості над темпами зростання чистого доходу», — констатують представники транспортного монополіста.

 

Зокрема, йдеться про невиконання 6% планових вантажних перевезень і 11,3% пасажирських перевезень. Серед негативних факторів в Укрзалізниці також виділяють:

 

  • зменшення транзитних перевезень залізної та марганцевої руди через Україну;
  • зменшення експорту зерна на тлі зменшення врожаю і зменшення попиту на українську зернову продукцію на початку року, з огляду на активізацію пропозиції з РФ.

 

При цьому в порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходи від вантажних перевезень збільшилися на 564,9 млн гривень або 1,8%, а від пасажирських перевезень — на 511,4 млн гривень (26,7%).

 

Нагадаємо, що 2020 рік Укрзалізниця закінчила з рекордними збитками в 11,9 млрд гривень проти 2,98 млрд прибутку роком раніше.

 

А в серпні керівництво Укрзалізниці прийняло рішення про підвищення тарифів на вантажні перевезення. Держрегуляторна служба погодила підвищення тарифів у два етапи.

 

В Укрзалізниці оголосили Велике будівництво

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*