УЗ замовить сто вагонів у Крюківського заводу

Фото: kvsz.com Укрзалізниця вирішила замовити 100 вагонів у Крюківського заводу

Контракт буде підписаний без проведення аукціону та профінансований за рахунок державного бюджету.

Укрзалізниця підпише контракт на поставку ста пасажирських вагонів з Крюківським вагонобудівним заводом без проведення аукціону. Про це повідомляє Prozorro у вівторок, 15 червня.

В обґрунтуванні рішення сказано, що КВБЗ — єдине підприємство, яке пообіцяло поставити 100 вагонів за 12 місяців, а з іншими виробниками домовитися не вдалося. Зокрема, Гомельський вагонобудівний завод попросив на виконання контракту два роки, а Ташкентський — півтора року.

У свою чергу в іспанській Patentes Talgo сказали, що зможуть почати поставки тільки через два роки після підписання договору, в Сіменс Україна кажуть, що вагони на ширину колії 1520 мм не виробляють, а в Pesa Bydgoszcz — що зможуть почати серійне виробництво тільки в квітні 2023 року. Харківський завод і казахстанський Тулпар залишили запити без відповіді.

Таким чином заявленим технічним вимогам відповідає тільки Крюківський вагонзавод, з ним і підписують контракт за переговорною процедурою.

Тепер підприємство буде зобов’язане поставити 51 звичайний купейний вагон, 12 вагонів СВ, а також 37 купейних вагонів, пристосованих для перевезення пасажирів з інвалідністю.

В.о. голови правління Укрзалізниці Іван Юрик заявив, що компанія планує отримати першу партію вагонів через півроку після підписання контракту, а решту — максимум через 12 місяців, тобто якраз під «високий сезон» перевезень 2022 року. Вартість контракту склала 3,042 млрд гривень. Третину суми компанія заплатить виробникові авансом, інші 70% — після виконання контракту.

Нагадаємо, що раніше в Сумській області на хабарі затримано співробітника Укрзалізниці. Чиновник за 5 тисяч доларів погодився укласти угоду на поставку питної види зі свердловини, що перебуває в користуванні управління.

Також повідомлялося, що в Миколаєві СБУ викрила масштабні розкрадання дизпалива УЗ. Працівники депо щомісяця зливали до 150 тонн дизпалива, яке потім продавалось через підконтрольні криміналітету АЗС.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*