В ГТС розповіли, як можна похитнути монополію Газпрому

Фото: utg.ua Україна і Польща можуть похитнути становище Газпрому

За допомогою своїх газотранспортних систем Україна і Польща можуть досягти справжньої ринкової ціни на ринку Східної Європи.

 

Глава Оператора ГТС України Сергій Макогон вважає, що Україна і Польща мають кілька варіантів використання газотранспортних систем обох країн. Разом вони можуть похитнути домінуюче становище Газпрому на європейському ринку, особливо у Східній Європі. Відповідну заяву в п’ятницю, 3 вересня, оприлюднила прес-служба компанії.

 

Макогон зазначив, що одна з можливостей українсько-польського співробітництва полягає в зберіганні газу з LNG-терміналу на березі Балтійського моря (м. Свіноуйсьце) в українських ПСГ. Це може допомогти Польщі балансувати їх енергосистему в моменти пікових навантажень.

 

Однак існують також інші варіанти.

 

«Польща не лише будує LNG-термінал, а ще й так звану Балтійську трубу, яка з’єднує Польщу з родовищами газу в Північному морі. Крім того, вже побудований інтерконнектор з балтійськими країнами, і можна отримувати газ з LNG-терміналу в Клайпеді. Також побудований інтерконнектор зі Словаччиною. Тому є велика кількість різних варіантів співпраці між нашими країнами», — зазначив Макогон.

 

Як заявив глава ОГТСУ, зараз потрібно провести реконструкцію компресорної станції і добудувати не дуже великий газопровід до Польщі, щоб технічно можна було постачати газ із півночі Польщі на південь до кордону з Україною.

 

На думку Макогона, можливість Польщі отримувати газ із Норвегії, США, Катару та інших країн сприятиме встановленню реальної ринкової ціни на блакитне паливо в Європі.

 

«Це вже довів досвід балтійських країн. Коли вони побудували свій LNG-термінал у Клайпеді, Газпром був змушений значно знизити ціну на газ», — нагадав керівник ОГТСУ.

 

За його словами, проект такого співробітництва між Польщею та Україною не вимагає великих коштів, а тільки політичної волі обох країн, і вона на сьогодні існує.

 

Раніше Макогон пояснив, чому Україна збереже транзит: через газову директиву Газпром зможе використовувати тільки 50% потужностей Північного потоку-2.

 

Оператор ГТС: РФ диктує умови поставки газу

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*