Вітренко обіцяє ріст видобутку і суди за транзит

Вітренко «наобіцяв» на новій посаді

Новопризначений глава Нафтогазу серед пріоритетів назвав збільшення видобутку газу в Україні і суди з Газпромом за перенесення точки продажу газу.

 

Новий глава Нафтогазу Юрій Вітренко назвав свої пріоритети на посаді: збільшення видобутку газу і прибутковості компанії. Також на брифінгу в п’ятницю, 30 квітня, він допустив подачу нових позовів щодо транзиту газу.

 

 

Він нагадав про невтішні результати минулорічної роботи групи компаній Нафтогаз. Зокрема, про 19 мільярдів збитків всупереч очікуванням прибутку.

 

Також Вітренко великою проблемою назвав прорахунки в операційній діяльності НАК. Він пообіцяв, що виправлення ситуації стане для нього пріоритетом роботи в перші місяці перебування на посаді.

 

«Завданням уряду, національним завданням для національної акціонерної компанії є рішення цих проблем. Це збільшення власного видобутку газу в Україні», — сказав він.

 

Таке завдання поставлене Укргазвидобуванню, що входить у групу Нафтогаз.

 

«А до кінця року НАК вже зможе похвалитися реальними позитивними результатами», — заявив Вітренко.

 

Також він заявив, що Нафтогаз розгляне можливість подачі позовів до міжнародного арбітражу для перенесення точок продажу газу на кордон Україна — Росія.

 

За його словами, якщо раніше Газпром посилався на неможливість продажу газу європейським компаніям за існуючими договорами на україно-російському кордоні через невідповідність українського законодавства ЄС, то після анбандлінгу і підписання транзитного контракту на стандартних європейськими правилами в грудні 2019 року цей контраргумент відпав.

 

Відзначимо, Вітренко тільки вчора офіційно очолив Нафтогаз після звільнення Андрія Коболєва. Раніше він вже працював у НАК і брав участь у судових спорах із Газпромом, за що отримав мільйонну премію.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*