Запущено найбільший в Європі ядерний реактор

Фото: commons.wikimedia.org Атомна електростанція Olkiluoto

Виробництво електроенергії планується розпочати у січні з 30%. Повноцінно АЕС почне працювати з червня.

У Фінляндії минулої ночі запустили найбільший ядерний реактор в Європі Olkiluoto 3. Про це у вівторок, 21 грудня, повідомило видання Yle.

За його даними, проект реалізувала компанія Teollisuuden Voima. Відповідний дозвіл від Центру радіаційної та ядерної безпеки STUK було отримано тиждень тому.

Згідно з документом, умови для проведення випробувань із досягненням початкової критичності та випробувань у режимі малої потужності виконані, а пусконалагоджувальні роботи пройшли успішно. Станція працює за планом.

Як зазначено, виробництво електроенергії новим реактором планується розпочати наприкінці січня — після підключення до національної мережі — з 30%. Протягом пробного періоду (близько шести місяців) використовуватиметься різна потужність. Повноцінно АЕС почне працювати з червня. Її новий реактор вироблятиме близько 15% усієї електроенергії у Фінляндії.

У Teollisuuden Voima наголосили, що останній запуск атомної електростанції в країні відбувся понад 40 років тому, а в Європі — близько 15 років тому.

Як повідомлялося, Франція вперше за кілька десятиліть відновлює програму будівництва атомних реакторів, щоб зменшити залежність від імпортних енергоносіїв.

Україна купить у США два атомні реактори — ЗМІ

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*