Депутати підтримали відставку Разумкова

Фото: Скриншот из видео Разумкова відправили у відставку

Ініційовану Слугою народу відставку голови парламенту підтримали 284 народних депутати.

 

Верховна Рада на засіданні в четвер, 7 жовтня, 284 голосами підтримала ініціативу фракції Слуга народу про відкликання з посади спікера парламенту Дмитра Разумкова.

 

 

 

Рішення відкликати Разумкова пояснив глава партії Слуга народу Олександр Корнієнко.

 

«Політичний досвід грає в різні боки: іноді допомагає працювати, а іноді збільшує різні прояви, які можна назвати політичним лукавством», — пояснив він ідею про відставку Разумкова.

 

Корнієнко підкреслив, що на цей момент Слуга народу «не має довіри» до нього.

 

«Дмитро Олександрович відступив від загальних принципів і більше не є членом нашої партії та не може представляти нашу команду на такій високій посаді. У партії та виборців є безліч питань до роботи голови парламенту. Більшість із них риторичні, але, я впевнений, Дмитре Олександровичу, що Ви у своїй манері, яка є Вам властивою філігранно за формою, але не факт, що наповненою за змістом, будете на них відповідати. Отже, почнімо», — сказав він.

 

Також із трибуни виступив сам Разумков. Він нагадав обіцянки команди Президента Володимира Зеленського і Слуги народу, які йшли на вибори з «хорошими, щирими принципами, яким повірили люди. Не за посадами і за грошима, а змінити країну на краще».

 

«Це була сліпа віра, що у нас усе вийде. Тому що ми нові чесні, правильні, справедливі, інші. Тому що ми — не такі, як вони. На жаль, сьогодні в цьому залі я бачу вже інші очі. Вони сильно змінилися. Весь цей час я намагався зробити, щоб хоча б частина цих обіцянок стала реальністю… Якщо ми повернемося до принципів, то принцип демократії, до якого ми йшли, став принципом влади більшості, принцип верховенства права і закону змінився на політичну доцільність, принцип права на власну позицію, і свободу слова змінив принцип «хто не з нами, той проти нас», принцип «закон один для всіх» став принципом «друзям — усе, ворогам — закон». А принцип «офшори для влади — ганьба» став принципом «нічого страшного, у кожного ФОП вони». Мої ж принципи не змінилися, мої цінності такі самі, що й були», — сказав він.

 

 

 

 

Потім Рада почала процес призначення нового глави парламенту.

 

Як повідомила перед засіданням нардеп Євгенія Кравчук, уже сьогодні можуть проголосувати за призначення Руслана Стефанчука на посаду голови Ради, а на першого віце-спікера — Олександра Корнієнка.

 

У вівторок Разумкова на два дні відсторонили від ведення пленарних засідань. Сьогоднішнє засідання вів нардеп Данило Гетманцев.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*