Глави МЗС України і Туреччини зустрілися у Львові

Фото: twitter.com/MFA_Ukraine Кулеба і Чавушоглу

Головною темою переговорів була підготовка до десятого засідання стратегічної ради України і Туреччини, яке має відбутися в наступному році.

 

Міністри закордонних справ України і Туреччини Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу провели зустріч у Львові в четвер, 7 жовтня.

 

 

 

На прес-конференції за підсумками зустрічі Кулеба повідомив, що десяте засідання стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною пройде на початку 2022 року.

 

«Основна тема наших сьогоднішніх переговорів — це підготовка десятого засідання стратегічної ради високого рівня, який очолюють президенти Зеленський і Ердоган. Засідання цієї стратегічної ради відбудеться на початку наступного року», — сказав він.

 

За словами Кулеби, зараз стратегічне партнерство між Україною та Туреччиною знаходиться на найвищій точці розвитку за останні 30 років.

 

Також він повідомив, що домовився з турецьким колегою про конкретні кроки, які дозволять прискорити консультації між міністерствами економік про підписання угоди про вільну торгівлю.

 

Крім того, Кулеба розповів, що Україна обговорює з НАТО ініціативу об’єднання зусиль України, Туреччини, Молдови й Альянсу в питанні Чорноморського регіону.

 

«Співпраця між Україною та Туреччиною в питанні безпеки в Чорному морі є дуже тісною і відвертою. І ви знаєте, що поки Україна не є членом ЄС і НАТО, ми почали політику створення малих альянсів. Є стратегічна ініціатива Президента України про те, що країни НАТО плюс Україна, Туреччина і навіть Молдова можуть об’єднати свої зусилля в питанні Чорноморського регіону. І ця ініціатива проговорюється зараз у різних столицях, в тому числі з НАТО», — сказав міністр.

 

Кулеба додав, що обговорив з Чавушоглу подальші кроки в зміцненні партнерства в питанні чорноморської безпеки.

 

Нагадаємо, днями Кабмін схвалив будівництво будинку посольства України в Туреччині за 125,8 мільйона гривень. Комплекс із адміністративною та житловою будівлями загальною площею 267,63 кв. м планують звести в 2021-2022 роках.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*