Кравчук: У переговорах щодо Донбасу помітний прорив

Фото: Senat Rzeczypospolitej Polskiej

У мінському і нормандському форматі почали обговорювати пропозиції України, які довгий час ігнорували.

 

У переговорах щодо Донбасу в рамках ТКГ може статися прорив, заявив у середу, 21 квітня, глава Української делегації Леонід Кравчук в ефірі Україна 24.

 

«Два тижні тому я підготував документ, підписав його і направив пані Гайді Ґрау, цей документ складався з двох частин: коротка політична заява і задіяння координаційного механізму реагування на порушення порядку припинення вогню. Припинення вогню, відповідно до 22 липня минулого року, це було досягнення всеосяжної тиші, вона була позначена в цьому документі. Цей документ був направлений сторонам, але не був обговорений в силу різних причин. А зараз цей документ та інші документи від Росії і ОРДЛО вже надійшли в підгрупу з безпеки. І вчора обговорювали це питання політичні радники, обговорювали кластери, як вони повинні діяти, і цей документ вже було обговорено», — розповів він.

 

За словами Кравчука, український проект документа був узятий за основу.

 

«Це означає, що група з безпеки, яка визначає і готує всі проекти для засідання ТКГ, приступила до виконання конкретної роботи. У нас є час до 28 квітня, вони будуть продовжувати роботу, враховуючи ті напрацювання, які в ОРДЛО і Росії, щоб мати узгоджений документ і прийняти його на засіданні ТКГ. Це буде прорив, на мою думку», — додав Кравчук.

 

Нагадаємо, в ТКГ напередодні також заявили про просування в питаннях узгодження доповнення до заходів щодо посилення режиму припинення вогню.

 

Днем раніше політичні радники лідерів країн Нормандської четвірки провели зустріч у режимі відеоконференції, за підсумками якої вони підтвердили своє прагнення до дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

 

Також політичні радники доручили робочій підгрупі з безпеки ТКГ опрацювати рішення, які б могли вдосконалити механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*