Кулеба: Україна буде в НАТО раніше, ніж в ЄС

Фото: Скриншот из видео Кулеба вірить в членство України в НАТО

Незважаючи на те, що з 2008 року в питанні членства України в НАТО «зроблено нуль», Кулеба все одно вірить, що це відбудеться.

Україна стане членом НАТО раніше, ніж Європейського союзу, вважає глава МЗС Дмитро Кулеба. Таку думку він озвучив в інтерв’ю LIGA.net, опублікованому в четвер, 1 липня.

«За логікою історичного процесу я можу досить упевнено припустити, що членом НАТО Україна стане раніше, ніж членом ЄС», — сказав міністр.

При цьому він не зміг назвати терміни, коли це може відбутися.

Кулеба зазначив, що в НАТО поки немає консенсусу з питання членства України.

«Політичний консенсус про те, що Україна врешті-решт буде в НАТО — існує. І він був підтверджений на останньому саміті. Але давати якісь орієнтири або будувати графік нашого вступу в НАТО не готові. Це сумно, але це — реальність, з якою нам потрібно працювати… Саме в цьому питанні ми там же, де були і в 2008 році», — сказав Кулеба.

Він зазначив, що Україна відтоді змінилася досить, щоб отримати від НАТО новий етап в євроатлантичній інтеграції, але окремі країни продовжують вимагати якихось реформ.

«Є країни, які перетворили реформи на виправдання. Вони з власних міркувань не готові йти на нові щаблі відносин з Україною і виправдовуються: «Соррі, цього не буде, тому що недостатньо реформ»… І коли я чую від них цей крик: ой, зробіть ще трохи реформ, — то цього я вже не сприймаю», — сказав Кулеба.

Він нагадав, що в 2008 році у рішенні Бухарестського саміту було написано, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, а міністри закордонних справ розглянуть питання ПДЧ. «І якщо за 13 років в цьому конкретному питанні зроблено — нуль, напевно, хтось повинен набратися мужності і сказати: а що взагалі відбувається?» — сказав Кулеба.

Нагадаємо, що раніше був затверджений спецплан щодо вступу України в НАТО. Програма під егідою Комісії Україна-НАТО була затверджена в лютому цього року, а в травні вона пройшла всі необхідні етапи узгодження.

За підсумками саміту в червні президент Володимир Зеленський подякував НАТО за перспективу членства України, але водночас дорікнув членам Альянсу за відсутність конкретних термінів для наступних кроків для досягнення мети.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*