Кулеба відповів на заяви Путіна щодо України

Фото: МИД Украины Кулеба прокоментував заяви Путіна

Під час прямої лінії російський президент зробив кілька заяв щодо України. Глава МЗС не змусив себе чекати з реакцією.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував заяви президента Росії Володимира Путіна про Україну під час прямої лінії в середу, 30 червня.

Зокрема, Путін заявив, що українці і росіяни — один народ, а влада віддала Україну під зовнішнє управління Заходу.

«Українці і росіяни — два різні народи. Ми могли б жити в дусі добросусідства, але в 2014 РФ напала на Україну, вбила тисячі людей і відхопила шматок території. Повну відповідальність за прірву між українцями і росіянами несе Володимир Путін, який розв’язав агресію», — написав Кулеба в Twitter.

Говорячи про зовнішнє управління, він заявив, що позиція України полягає в тому, що ніхто, крім українців, не вирішуватиме їхню долю.

«Коли Путін заводить стару пісню про «зовнішнє управління», це означає лише одне: він мріє, щоб питання України вирішувалися в Москві. Позиція президента Володимира Зеленського і воля українського народу чітка: це наша країна, і ніхто не буде вирішувати нашу долю крім нас самих», — пише Кулеба.

Також міністр зазначив, що корінні народи України — це кримські татари, кримчаки, караїми.

«Росіяни — національна меншина, права якої захищені Конституцією нарівні з іншими. Вони не можуть бути корінним народом, оскільки мають власну державу. Альтернативні вигадки — це класика російських маніпуляцій», — додав Кулеба.

Зазначимо, що заяву Путіна про «військове освоєння територій України» західними країнами Кулеба не прокоментував.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*