Лукашенко зайняв сторону Росії щодо Донбасу — ТКГ

У ТКГ розкритикували слова Лукашенка, що сепаратисти допитували Протасевича

Вчора Лукашенко запросив «слідчих ЛНР» в Мінськ, щоб вони допитали затриманого Протасевича.

 

ТКГ більше не проводитиме зустрічі в Мінську, якщо білоруська влада допустить сепаратистів до затриманого опозиціонера Романа Протасевича. Про це заявив спікер Української делегації в ТКГ Олексій Арестович, пише ВВС Україна в середу, 2 червня.

 

 

 

«Якщо це фактично відбудеться, це означатиме тільки одне: Лукашенко не може бути посередником, надавати Мінськ як майданчик для переговорів», — сказав він.

 

Арестович нагадав, що українська сторона вже пропонувала перенести засідання з Білорусі у Польщу і тепер «ця політична позиція перейде від позиції до конкретних організаційних заходів щодо зміни майданчика».

 

Він підкреслив, що якщо допит Протасевича відбудеться — українська сторона заявить про «втрату Лукашенком статусу посередника в мінському процесі». «А ТКГ завжди знайде інший майданчик, навіть коли закінчаться ковідні обмеження», — відзначив Арестович і назвав Лукашенка «людиною, яка вже потрапила в залежність від Росії».

 

У свою чергу, представник Донецька в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що своєю заявою Лукашенко фактично визнав «республіки» й обрав сторону Росії. «Після цієї заяви Мінськ уже відкрито перестав бути нейтральним», — зауважив він.

 

«Білоруський узурпатор, «забув», що територія ОРДЛО є територією України? І це в Мінську — місті, в якому підписувалися так звані Мінські угоди, що закріплюють цей постулат як основу мирного врегулювання конфлікту з Росією на Донбасі», — підкреслив Гармаш.

 

Напередодні Лукашенко заявив, що не проти, щоб сепаратисти «ЛНР» допитали Протасевича, і запросив «слідчих», які відкрили «справу» проти діяча, в Мінськ для проведення допиту.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*