МЗС назвало головні теми візиту делегації до США

Фото: Facebook/Dmytro Kuleba Кулеба вчетверте цього року зустрінеться з Блінкеном

У Вашингтоні сьогодні відбудеться засідання Комісії стратегічного партнерства Україна – США.

 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Вашингтона для участі української делегації на засіданні Комісії стратегічного партнерства Україна-США. Прес-служба МЗС у середу, 10 листопада, назвала головні теми, які обговорюватимуться під час візиту.

 

 

«На всіх зустрічах будуть три наскрізні теми. Перша: безпека України, зокрема, в контексті напруженості, яку ми бачимо на сході та в Білорусі. Друге: енергетична безпека України як невід’ємна складова ширшого контексту безпеки. Обговорюватимемо Північний потік-2. Третє: економічний розвиток України, залучення американських інвестицій, більше торгівлі між нашими державами», – розповів Кулеба.

 

Він наголосив на важливості підписання нової Хартії стратегічного партнерства України та США.

 

«У ній є низка положень щодо протидії російській агресії, які нам було важливо зафіксувати. Це свідчить про абсолютну незворотність американської політики підтримки України у протидії російській агресії», — сказав міністр.

 

За словами Кулеби, документ «зацементує американську політику на роки вперед», і підтримка України з боку США залишиться «незламною як мінімум на наступні десять років».

 

Крім того, Кулеба зазначив, що він проведе вже четверту зустріч за рік із держсекретарем Ентоні Блінкеном.

 

Також він проведе зустрічі у Пентагоні та Раді національної безпеки США, зустрічі з експертними колами та американськими ЗМІ.

 

Нагадаємо, що підготовку до Комісії зі стратегічного партнерства, на якій ухвалять оновлену Хартію, розпочали у вересні, після візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона.

 

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*