На вимогу МВФ. Рада змінила закон про Нацбанк

Фото: Пресс-служба Верховной Рады Рада прийняла два закони із зобов’язань перед МВФ

Парламент вніс зміни до закону про Національний банк, які повинні підсилити його незалежність.

 

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 19 жовтня, внесла зміни в закон про Національний банк. Законопроект з вимог МВФ прийняли 255 голосами.

 

Так, із закону виключаються положення, «які, по суті, зобов’язують Національний банк підтримувати економічну політику уряду, якщо вона не суперечить забезпеченню стабільності грошової одиниці України».

 

Згідно з документом, такі положення статті 52 закону НБУ не узгоджуються зі статтею 6 закону про НБУ, згідно з якою центробанк підтримує економічну політику Кабміну за умови, що це не перешкоджає досягненню таких цілей: досягнення і підтримки цінової стабільності в державі і сприяння фінансовій стабільності, в тому числі стабільності банківської системи.

 

Також законом регулюються питання внутрішнього управління в НБУ, такі як:

 

  • доповнено перелік кваліфікаційних вимог до осіб, які призначаються на посади членів Ради НБУ, голови НБУ і його заступників, встановлений перелік обмежень і доповнено перелік підстав для звільнення з посади таких осіб;
  • уточнені окремі норми щодо повноважень Ради НБУ;
  • уточнені окремі норми щодо порядку роботи Ради НБУ та порядок його взаємодії з правлінням НБУ.

 

Відзначимо, сьогодні Рада також прийняла інший закон, необхідний для співпраці з МВФ, — про діяльність Національного антикорупційного бюро.

 

Напередодні в МВФ повідомили про успішне завершення роботи місії в Україні. Завершення першого огляду дозволить виплатити транш у 700 мільйонів доларів. Рішення про транш очікується в листопаді.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*