Надихають Київ і турбують РФ. Навчання Sea Breeze

Розпочалися навчання Sea Breeze-2021

П’ять тисяч військових із 32 країн, 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу. Що потрібно знати про міжнародні військово-морські навчання Sea Breeze-2021.

 

У Чорному морі стартували міжнародні навчання Sea Breeze-2021, які стали наймасштабнішими за 20 років. У чому їх особливість, хто візьме в них участь і чому Москва до останнього моменту закликала США і їхніх союзників відмовитися від участі в маневрах?

 

Що таке Sea Breeze?

 

Sea Breeze — щорічні багатонаціональні навчання, які проводяться відповідно до україно-американського Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в питаннях військових відносин, підписаного військовими відомствами двох країн у 1993 році.

 

Перші маневри відбулися в 1997 році. Згідно з домовленістю, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово.

 

У маневрах, як правило, беруть участь військові країн-учасниць і партнерів НАТО, насамперед із чорноморського регіону. Разом вони відпрацьовують дії на морі і на суші. Росія у Sea Breeze участі не бере.

 

Де будуть проводитися навчання і скільки вони триватимуть?

 

Як оголосив головнокомандувач Збройними силами України Руслан Хомчак, навчання охоплять значний регіон півдня України: Одесу, Очаків, Дністровський лиман, Кінбурнську косу, острови Зміїний і Первомайський, дельту річки Дунай. Згідно з планом, Sea Breeze-2021 триватимуть 26 днів — із 28 червня по 23 липня.

 

Яка програма і мета Sea Breeze-2021?

 

Навчання будуть розділені на чотири основні фази: прибуття сил і розгортання пунктів управління, фаза злагодження сил, активна фаза, підбиття підсумків і згортання сил.

 

Серед заходів під час навчань називаються відпрацювання морського протистояння, маневри на суші, водолазні операції, операції із припинення морських операцій та відпрацювання протиповітряної оборони, протичовнова боротьба, пошуково-рятувальні операції.

 

Що стоїть за маневром британського есмінця у Криму

 

За словами Руслана Хомчака, основна мета маневрів — підготовка штабів і підрозділів військово-морських сил України для виконання завдань відповідно до стандартів і процедур НАТО, а також набуття досвіду спільних дій під час проведення операцій, в тому числі у складі багатонаціональних сил з підтримки миру і безпеки.

 

Які сили будуть задіяні у навчаннях з боку України?

 

Для участі в навчаннях Sea Breeze-2021 українські Збройні сили та інші сили безпеки й оборони планують забезпечити 24 із 32 запланованих до участі в навчаннях кораблів і катерів, пошуково-рятувальне судно, 17 із 40 очікуваних літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць озброєння і військової техніки та півтори тисячі українських військових.

 

 

Хто ще бере участь у маневрах?

 

Свою участь у Sea Breeze-2021 офіційно підтвердив 6-й флот США. Про це повідомило американське посольство в Україні у своєму Twitter.

 

Крім того, у навчаннях візьмуть участь 32 країни. Серед них Австралія, Болгарія, Бразилія, Великобританія, Греція, Ізраїль, Канада, Латвія, Нідерланди, Румунія, Туреччина, Південна Корея і Японія.

 

Яка реакція Росії?

 

Посольство Росії у Вашингтоні закликало США і їхніх союзників по НАТО відмовитися від проведення Sea Breeze-2021.

 

«Масштабність і явно агресивний характер навчань Sea Breeze ніяк не відповідають реальним завданням безпеки у Чорноморському регіоні», — йдеться в заяві посольства у Twitter.

 

Які навчання проведе Україна у 2021 році?

 

У 2020 році на українських теренах пройшло п’ять міжнародних військових навчань. У поточному році їх очікується вже вісім, за участю 21 тисячі українських військовослужбовців і близько 11 тисяч іноземних військових.

 

Крім Sea Breeze 2021, повідомляється про україно-американські навчання Rapid Trident-2021, українсько-британські Cossack Mace-2021, українсько-румунські Riverine-2021, українсько-британські Warrior Watcher-2021 і двоє україно-польських: Three Swords-2021 і Silver Saber-2021.

 

Джерело: Російська служба DW

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*