Названо очікуваний Україною обсяг траншів МВФ-2022

Фото: Минфин Марченко прокоментував співпрацю з МВФ

Наступні перегляди кредитної програми України з МВФ намічені на березень та червень. Напередодні фонд ухвалив рішення про виділення 700 млн. доларів.

 

Наступного року Україна очікує отримати від МВФ 2,2 млрд. доларів за програмою stand-by, яку напередодні фонд продовжив на півроку. Про це розповів голова Мінфіну Сергій Марченко, пише Укрінформ у вівторок, 23 листопада.

 

 

«Продовження програми співробітництва на 2022 рік є можливістю отримати до бюджету всю суму коштів, передбачених чинною програмою, у розмірі 5 млрд доларів. Це дозволить нам закрити майже половину потреби у зовнішньому фінансуванні на наступний рік за значно нижчою вартістю, ніж наші ринкові операції. Уряд погодив із фондом перелік заходів, тому ми очікуємо, що наступні перегляди програми відбуватимуться відповідно до плану у березні та червні наступного року», — сказав міністр фінансів.

 

Також Марченко розповів, на що планують витратити кошти МВФ, виділені напередодні.

 

«Щойно ці кошти з’являться на казначейському рахунку, я сподіваюся, що це буде найближчими днями, ці кошти розчиняться, вони не матимуть жодної прив’язки, або це кошти МВФ, або це кошти платників податків. Вони будуть коштами, які матиме уряд», — сказав він.

 

Міністр уточнив, що кошти потрапляють на валютні рахунки. «У разі, коли у нас є потреба їх використати, ми проведемо обмін на іншу валюту… І далі ми фінансуємо дефіцит бюджету, спрямовуємо ці кошти на виплату соціальних зобов’язань, на боротьбу з коронавірусом тощо», — повідомив міністр.

 

Він додав, що ці кошти «не можна використовувати на щось інше, окрім фінансування дефіциту бюджету».

 

Нагадаємо, напередодні рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні другого траншу у 700 млн доларів. Україна має отримати кошти вже сьогодні.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*