Посол України очікує від Шольца жорсткішої політики щодо РФ

Фото: Imagо Андрій Мельник

Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав канцлера ФРН Олафа Шольца до більш жорстокого курсу щодо Росії.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю Reuters, опублікованому у вівторок, 11 січня, закликав новий німецький уряд до обрання більш жорстокого курсу політики щодо Росії.

«Особливо сьогодні нам потрібне особисте лідерство федерального канцлера Олафа Шольца, аби змусити президента РФ Володимира Путіна до переговорів», — зазначив дипломат. На його думку, це стало би «лакмусовим папірцем нової зовнішньої політики ФРН». За словами Мельника, наразі «забагато діалогу і замало жорстокості щодо Кремля».

Чотири «вимоги» до Берліна

Посол назвав чотири основних очікування від німецького уряду. По-перше, на його переконання, урядова коаліція має «здати на металобрухт газопровід «Північний потік-2″ на дні Балтійського моря».

По-друге, він вважає, що Німеччина має посприяти швидшому вступу України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) та Європейського Союзу. «Ключ до вступу України до НАТО багато в чому лежить у німецьких руках», — каже він.

По-третє, дипломат наполягає на наданні Німеччиною озброєнь Україні. «Чого ми конче потребуємо, так це німецького оборонного озброєння, аби суттєво підвищити обороноздатність України», — наголосив Мельник.

Крім того, він виступає за нові переговори в «нормандському форматі» (Україна, Росія, Німеччина, Франція) задля мирного розв’язання конфлікту на Донбасі та вважає, що ФРН має цьому посприяти. «Ми закликаємо федерального канцлера Шольца якомога швидше скликати саміт «нормандської четвірки» в Берліні, аби без жодних умов змусити Путіна сісти за стіл переговорів та наважитися, таким чином, на перезавантаження (переговорів. — Ред.)», — сказав Мельник.

Новий формат переговорів за участі США

Посол також не виключив і запровадження нового формату переговорів: «Зрозуміло й те, що нам потрібно взяти в човен і американців, аби говорити з Путіним одним голосом і з позиції сили».

На тлі переговорів США та Росії щодо питань безпеки Мельник заявив, що Україна «обов’язково» має сидіти за столом переговорів у цьому форматі, та наголосив на принципі «нічого про Україну без України». Він також застеріг НАТО від відмови перспективи членства України в Альянсі, аби догодити Росії. «Не можна йти на жодні гнилі компроміси з Росією за рахунок українців», — сказав він.

10 січня у Женеві відбулись переговори США та РФ, на яких Москві та Вашингтону не вдалось досягнути прогресу в питанні заборони членства України в НАТО, на чому наполягає Росія. В Альянсі вважають, що Москва спеціально нагнітає ситуацію на кордонах з Україною, щоби загроза можливого вторгнення підштовхнула НАТО до поступок.

Джерело: Українська служба DW

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*