ПП-2: Зеленський назвав гарантію безпеки

Фото: Офис президента Україна потребує гарантій безпеки через ПП-2, впевнений Зеленський

Україна повинна отримати 10-15 років гарантій забезпеченості стабільним газопостачанням, вважає президент.

Гарантією безпеки України на випадок запуску Північного потоку-2 має стати стабільне газопостачання на 10-15 років, вважає президент Володимир Зеленський. Про це він сказав в ході форуму Україна 30 у вівторок, 13 липня.

«Для нас це не просто слова — енергетична безпека. Ми отримуємо за транзит 2 млрд доларів щорічно. Якщо ми говоримо про «зелений курс» України, куди ми йдемо — це про зменшення видобутку і користування газом, зменшення теплової генерації. Де ми беремо на все це гроші? Два мільярди — а частину цих грошей ми витрачаємо і на інфраструктуру, і на нашу армію, і на зміну енергетичної інфраструктури України. Звідки брати ці гроші?», — сказав він.

Президент уточнив, що Україні потрібно «орієнтовно 10-15 років гарантій забезпеченості стабільним газопостачанням для населення, оскільки обсягів видобутку українського газу недостатньо».

Також він наголосив на важливості ціни на газ.

«У нас є річний пакет, він менш як 8 грн для людей. А що буде, якщо не буде транзиту газу або буде можливість отримувати газ з Європи — то за якою ціною? Хто буде компенсувати це?» — сказав Зеленський.

Саме про енергетичну безпеку України та Північний потік-2 Зеленський говорив напередодні з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*