Путін написав статтю про відносини РФ з Україною

Стаття президента Росії під назвою Про історичну єдність росіян та українців опублікована на сайті Кремля.

 

На сайті Кремля в понеділок, 12 липня, опублікована стаття президента Росії Володимира Путіна під назвою Про історичну єдність росіян і українців.

 

«Щоб краще зрозуміти сьогодення і зазирнути в майбутнє, ми повинні звернутися до історії. Звичайно, у рамках статті неможливо охопити всі події, які відбулися більш ніж за тисячу років. Однак я зупинюся на тих ключових, поворотних моментах, про які нам — і в Росії, і в Україні — важливо пам’ятати. І росіяни, і українці, і білоруси — спадкоємці Київської Русі, яка була найбільшою державою Європи. Слов’янські та інші племена на величезному просторі — від Ладоги, Новгорода, Пскова до Києва і Чернігова — були об’єднані однією мовою (зараз ми називаємо її давньоруською), господарськими зв’язками, владою династії князів Рюриковичів. А після хрещення Русі — і однією православною вірою. Духовний вибір Святого Володимира, який був і новгородським, і великим київським князем, і сьогодні багато в чому визначає нашу спорідненість», — пише Путін.

 

Також він заявляє, що Росія не просто визнала Київ, а багато зробила, щоб Україна відбулася як незалежна країна.

 

«Російська Федерація визнала нові геополітичні реалії. І не просто визнала, а багато зробила, щоб Україна відбулася як незалежна країна», — йдеться в статті.

 

«Росіяни та українці — один народ, єдине ціле. Ці слова — не данина якійсь кон’юнктурі, поточним політичним обставинам. Говорив про це не раз, це моє переконання. Тому вважаю за необхідне детально викласти свою позицію, поділитися оцінками сьогоднішньої ситуації», — пише президент РФ.

 

Також Путін назвав великою спільною бідою і трагедією виникнення в останні роки «стіни» між РФ і Україною.

 

«Відразу наголошу, що стіну, що виникла в останні роки між Росією і Україною, між частинами, по суті, одного історичного і духовного простору, сприймаю як велику спільну біду, як трагедію. Це, перш за все, наслідки наших власних помилок, допущених у різні періоди. Але і результат цілеспрямованої роботи тих сил, які завжди прагнули до підриву нашої єдності», — йдеться в статті.

 

Путін згадав «відому споконвіку» формулу «розділяй і володарюй». «Нічого нового. Звідси і спроби зіграти на національному питанні, посіяти ворожнечу між людьми. А як надзавдання — розділити, а потім і стравити між собою частини єдиного народу», — вказав він.

 

Нагадаємо, раніше Путін вкотре заявив, що «ми один народ», говорячи про росіян і українців.

 

У відповідь Зеленський припустив, що якби росіяни та українці були одним народом, то в РФ «майорів би жовто-блакитний прапор».

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*