СБ вказав Кабміну на загрозу в енергетиці

Фото: atom.gov.ua У Світовому банку не задоволені рішенням Кабміну щодо електроенергії

На час опалювального сезону в Україні трохи знизили тарифи на опалення. На думку СБ, це несе загрози енергоринку.

 

Рішення влади України про зниження тарифів на електроенергію загрожує фінансовій ситуації в енергетиці, вважає віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде. Про це вона сказав в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, опублікованому в понеділок, 13 вересня.

 

 

 

 

«Ми привітали попереднє рішення уряду скасувати пільгові ціни на споживання до 100 кВт-годин на місяць. Недавнє рішення скасувати реформу і знизити тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше за 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення сектора, яке ще більше послаблюється через пандемію COVID-19», — сказала вона.

 

У зв’язку з цим вона наголосила на важливості більшого відшкодування витрат в енергосекторі, враховуючи поточний фінансовий дефіцит галузі.

 

«Виходячи з аналізу СБ, тариф на електроенергію для населення потрібно поступово підвищувати до рівня, який відображає її вартість», — сказала Б’єрде.

 

Віце-президент СБ нагадала, що тарифи на електроенергію для населення субсидуються за рахунок цін для комерційних і промислових споживачів.

 

«А останнє рішення щодо тарифів може спричинити збільшення перехресних субсидій, що потенційно негативно вплине на міжнародну конкурентоспроможність енерговитратних галузей України», — зауважила вона.

 

Нагадаємо, нові тарифи на електроенергію діятимуть з жовтня по травень.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*