Східне партнерство: Київ розкритикував Мінськ

Фото: eapyouth.eu МЗС вважає рішення Мінська недемократичним

Напередодні Білорусь оголосила, що призупиняє участь в ініціативі Східне партнерство.

 

МЗС України розкритикувало рішення Білорусі вийти зі Східного партнерства. Про це йдеться в заяві відомства у вівторок, 29 червня.

 

МЗС заявило, що це рішення свідчить про неповагу до цінностей демократії, верховенства права і прав людини, на яких засновано Східне партнерство. «Найголовніше — воно суперечить інтересам білоруського народу і його історичній приналежності до сім’ї європейських народів», — йдеться в повідомленні.

 

У МЗС вважають, що «цей односторонній крок» жодним чином не позбавляє білоруський народ його права на зближення з ЄС і співпрацю в рамках Східного партнерства.

 

У цьому зв’язку влада України готова «допомогти білоруському громадянському суспільству зберегти доступ до заходів і проектів Східного партнерства, а також сприятиме подальшому діалогу і контактам» з ЄС.

 

«Водночас поточна ситуація в Східному партнерстві напередодні його майбутнього саміту свідчить про нагальну потребу переосмислити стратегічну мету цієї важливої ​​ініціативи ЄС, посилити її геополітичне значення та відкрити європейські перспективи для тих держав-учасниць, які цього хочуть. Це сприятиме розвитку співпраці всіх держав регіону на основі європейських цінностей, укріпить їх стійкість проти зовнішніх викликів», — йдеться в заяві.

 

Відзначається, що саме з такою метою Україна, Грузія та Молдова розпочали формат посиленої взаємодії — асоційоване тріо.

 

«Він покликаний, серед іншого, розвинути принцип диференціації в рамках Східного партнерства, визначити нові далекосяжні цілі інтеграції східних партнерів з ЄС, зміцнити їхню безпеку і стійкість проти гібридних загроз. Асоційоване тріо налаштоване бути в авангарді розвитку Східного партнерства, щоб втілити європейські прагнення його країн-учасниць і забезпечити подальше зближення з ЄС», — відзначають в МЗС.

 

Як повідомлялося, Білорусь призупинила участь у Східному партнерстві у відповідь на санкції ЄС.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*