У Міноборони назвали «своєчасною» допомогу США

Фото: mil.gov.ua Глава Міноборони Андрій Таран

Напередодні Пентагон оголосив про надання військової допомоги Україні на суму в 150 мільйонів доларів.

Міністр оборони Андрій Таран вважає «своєчасним і обґрунтованим» рішення США надати Україні другу частину допомоги в сфері безпеки. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Напередодні Пентагон ухвалив допомогу Україні на суму в $150 млн. Вона включатиме протиартилерійські радари, засоби радіоелектронної боротьби і технології боротьби з дрона.

За словами Тарана, ця допомога буде спрямована на проведення заходів із забезпечення територіальної цілісності України, оборони кордонів і поглиблення сумісності з НАТО.

«Цей пакет допомоги спрямований на підвищення бойових можливостей сил оборони України, управління підрозділами, елементів радіоелектронної боротьби. Йдетьсяпро поповнення наших арсеналів протиартилерійських радарів, засобів для боротьби з безпілотниками, захищеного зв’язку, електронної боротьби і евакуації поранених із поля бою, а також підготовку та обладнання для удосконалення безпеки частин Повітряних сил Збройних Сил», — сказав міністр.

Він також наголосив на важливості виконання Україною заходів оборонної реформи, посилення демократичного цивільного контролю над ЗСУ в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки. Він нагадав, що стратегічний діалог на рівні керівників оборонних відомств України і США динамічно розвивається і це є запорукою зміцнення обороноздатності і практичної реалізації євроатлантичних прагнень України.

«Партнери щодо США надають нам безпрецедентну підтримку в посиленні нашої обороноздатності і національної стійкості. Протягом 2014-2021 років Україна отримала від уряду США оборонну допомогу майже на $2,5 млрд. А недавно Комітет у закордонних справах Сенату США одноголосно прийняв законопроект Про партнерство з Україною в сфері безпеки, що, після підписання в Палаті представників, Сенаті і президентом США, збільшить щорічну військову допомогу до $300 млн. Вдячний нашим американським друзям за колосальну дипломатичну, політичну, фінансову підтримку і практичні кроки щодо збереження суверенітету і відновлення територіальної цілісності України», — зазначив Таран.

Він нагадав, що 14 червня лідери держав-членів НАТО зберуться в Брюсселі для участі в саміті і наголосив, що Україна сподівається на розуміння того, що українське питання має знайти належне місце в порядку денному саміту.

Нагадаємо, 1 березня стало відомо, що Пентагон виділив Україні новий пакет військової допомоги на 125 млн доларів. Гроші призначені для оснащення ЗСУ, щоб допомогти Україні «зберегти територіальну цілісність» і «поліпшити оперативну сумісність з НАТО».

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*