Україна домовляється про інтеграцію в Транс’європейські транспортні мережі

Фото: mtu.gov.ua Україна і ЄС обговорюють низку інфраструктурних проектів

Мінінфраструктури України і представники Єврокомісії обговорили низку інфраструктурних проектів.

 

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков у Києві на зустрічі із представниками

Єврокомісії обговорив інтеграцію України в Транс’європейські транспортні мережі (TEN-T), повідомляє прес-служба відомства.

 

«Європейські партнери України поділяють позицію щодо пріоритетності інвестицій держави в інфраструктуру, адже це необхідна умова для розвитку регіонів, єдності країни і її інтеграції в європейську транспортну мережу», — зазначив Кубраков.

 

Зазначається, що Мінінфраструктури спільно з ЄС працює над додаванням до регіональних карт TEN-T автодороги Н-01 Київ-Знам’янка, залізничних ділянок Коростень-Житомир-Бердичів і Стрий — Івано-Франківськ через Долину і річки Дніпро і Південний Буг. Україна висловила готовність підписати необхідну для входження в TEN-T угоди про наміри на високому рівні.

 

Також на зустрічі було погоджено дорожню карту імплементації Угоди про спільний авіапростір. Відповідний проект закону на черзі на розгляд у Верховній Раді.

 

Крім того йшлося про стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні в рамках Європейського зеленого курсу, корпоративну реформу Укрзалізниці й оновлення залізничної інфраструктури, проекти розвитку внутрішніх водних шляхів і стан підготовки законодавчих ініціатив для адаптації українського законодавства у транспортній сфері до європейських стандартів.

 

Зазначимо, у 2021 році обсяг видатків на фінансування дорожніх робіт в Україні був 106 млрд грн — це вп’ятеро більше, ніж було передбачено у 2019 році.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*