В ОП прокоментували сюжет CNN про вагнерівців

Фото: Пресс-служба президента Украины Подоляк вважає дивним сюжет CNN про вагнерівців

Американський телеканал опублікував сюжет, в якому стверджується, що до організації спецоперації, що стосувалася вагнерівців, причетне ЦРУ.

 

В Офісі президента назвали «дуже дивною» версію історії з вагнерівцями, яку було озвучено в сюжеті американського телеканалу CNN. Публікацію в середу, 8 вересня, прокоментував радник глави ОП Михайло Подоляк.

 

«На мій погляд, іноді явно трапляються такі анекдотичні ситуації, які складно навіть придумати. Не минуло й кількох годин, як уже й офіційний представник ФСБ (ага, тієї самої) похвалив CNN за цей матеріал. Що там сказано? Все, як завжди. Обов’язкові анонімні відставники — і це ключове — щось підтверджують. Інше анонімне джерело щось спростовує. Ще раз: анонімні, без прізвища, без посад, — і отже, джерело, що не має інформаційної та репутаційної цінності», — відзначив він.

 

За його словами, за такого змісту матеріалу варто звернути увагу не так на те, що, власне, опубліковано, а на синхронність із заявою представника ФСБ.

 

«Коли раніше офіційний представник ФСБ практично миттєво виходив у медіа, щоб підтримати і похвалити якийсь репортаж? Це ж фактично сигнал для всієї російської системи пропаганди, що і як потрібно відпрацьовувати. Тепер вони «розженуть» цю історію з посиланням на CNN. І трапилося це напередодні запланованої зустрічі Лукашенка із президентом Росії. Ситуація говорить сама за себе», — сказав Подоляк.

 

Він відзначив, що з часів першої публікації російських ЗМІ про спецоперацію, що стосувалася вагнерівців, нічого нового й істотного до історії не додалося.

 

«Можна тільки шкодувати, що запущена через російську пропагандистську Комсомольскую правду історія прикриття для появи «вагнерівців» у Білорусі досі гуляє по медіа на радість і для задоволення ФСБ», — сказав Подоляк.

 

Відзначимо, в ФСБ РФ, коли коментували сюжет CNN, заявили, що операцію із затримання вагнерівців у Білорусі спланували в ЦРУ з метою розриву російсько-білоруських відносин. А українські розвідслужби, на їхню думку, в цьому випадку виступили як «інструмент» американців.

 

Нагадаємо, в серпні 2020 року ЗМІ повідомляли, що операцію з «вагнерівцями» влаштували спецслужби України, але вона зірвалася через «злив» інформації Офісу президента. Міноборони спростувало інформацію, що поява і затримання «вагнерівців» у Білорусі — це спецоперація СБУ.

 

У свою чергу, ДБР відкрило кілька кримінальних справ за заявами про зрив можливої ​​спецоперації з доставки найманців ПВК Вагнера в Україну.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*