Зеленський про Меркель: Я від неї очікував більшого

Зеленський найчастіше спілкувався з Меркель серед світових лідерів

Німеччина могла більше допомогти в переговорах щодо Донбасу і поставками озброєнь, вважає президент України.

Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, що очікував більшого від канцлера Німеччини Ангели Меркель. Текст інтерв’ю у вівторок, 1 червня, публікує Офіс президента.

«Ангела Меркель багато зробила для України. Це правда. І я їй дуже вдячний як українець. Ми хочемо більшого, і я від неї чекав більшого, особливо в нормандському форматі. Ми вдячні за те, що у нас є, але я знаю, що Німеччина може більше. Тому що те, що вони роблять для нас, вони роблять для себе. Чому вони цього не розуміють — я не знаю», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що зовнішньополітичний радник канцлера Німеччини прямо не зміг відповісти на питання про визнання РФ стороною конфлікту на Донбасі. «Вони не змогли прямо відповісти на це питання. Я вважаю, що це проблема. Я не можу бути дипломатичним в цих питаннях, тому що сім років йде війна, вбивають людей. І у нас немає часу постійно бігати по колу», — сказав президент України.

Також він прокоментував рішення уряду ФРН відкинути ініціативу лідера німецької партії Зелених Роберта Габека допомогти Україні оборонною зброєю.

«Уперше я зустрічався з ним два роки тому, коли у мене був офіційний візит до Німеччини… Я розумію його, і я хочу, щоб він зрозумів мене, зрозумів ситуацію в Україні, ситуацію з Росією і те, що ми безпосередньо знаємо, що росіяни і Кремль — це не одне і те ж, тому що багато росіян підтримують Україну. Ми не ненавидимо росіян… І він зрозумів мене, він зрозумів, що Північний потік-2 — це просто зброя, не економічна, а політична зброя, дуже потужна… він точно розуміє, що в України немає флоту, наші береги не захищені, що таке летальна зброя, що Німеччина не надала нам з початку війни жодної зброї, жодної військової допомоги. А вона може — у Німеччини є потужні кораблі, ракетні катери, патрульні катери», — сказав Зеленський.

Він додав, що у Німеччини також є штурмові гвинтівки, радіотехніка, військова техніка. «А ще у Німеччини є геополітична зброя, і це як раз питання про Євросоюз. Якщо ми повертаємося до НАТО — це одна з країн, яка має вирішальне слово в цьому напрямку. І третє питання — Північний потік-2, в якому у Німеччини також вирішальне слово. Тому що іноді можна зробити щось набагато більше, і це — в руках Німеччини», — резюмував Зеленський.

Як повідомлялося, напередодні Меркель разом з президентом Франції Еммануелем Макроном заявили, що нормандський формат повинен працювати далі, незважаючи на те, що добитися прогресу в його рамках дуже важко.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*