Зеленський уперше провів розмову з Орбаном

Фото: Офис президента Зеленський провів телефонну розмову із прем’єром Угорщини

Тридцять років тому Угорщина однією з перших визнала незалежність України і першою почала дипвідносини.

 

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 3 грудня, провів телефонну розмову із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном з нагоди 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між країнами, повідомляє прес-служба ОП.

 

 

 

«Сьогодні виповнюється 30 років з того дня, як Угорщина третьою визнала незалежність України і стала першою державою, з якою ми встановили дипломатичні відносини. Ми завжди пам’ятатимемо цей прояв солідарності і підтримки України», – відзначив Зеленський.

 

Він наголосив, що Україна налаштована на розвиток добросусідських відносин з Угорщиною на основі взаємоповаги і конструктивного діалогу.

 

«Ми готові працювати спільно з вами для реалізації потенціалу наших відносин на благо народів України й Угорщини», – сказав Зеленський.

 

Відзначається, що співрозмовники обговорили подальші кроки розвитку двосторонньої співпраці і домовилися активізувати зусилля з метою досягнення прогресу з усіх питань, які зараз є на порядку денному.

 

Зеленський подякував Орбану за те, що Угорщина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, відзначив, зокрема, участь президента Угорщини в інавгураційному саміті Кримської платформи і запросив Орбана відвідати Україну з візитом.

 

Нагадаємо, наприкінці вересня Будапешт вкотре заявив, що має намір і далі блокувати просування України в НАТО у відповідь на критику Києва газової угоди Угорщини з РФ.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*