Зеленський знає ідеальне місце зустрічі з Путіним

Фото: Офис президента Зеленський вважає, що зустріч з Путіним могла б відбутися у Ватикані

Український президент пропонує провести зустріч з російським лідером у Ватикані — місце зустрічі має викликати довіру обох сторін.

 

Президент Володимир Зеленський вважає Ватикан «ідеальним місцем» для зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. Таку пропозицію він зробив в інтерв’ю газеті la Repubblica.

 

«Так, можливо, це могло б бути оптимальним місцем з усіх точок зору. Ватикан — дійсно, ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол — це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту. Саме з цієї причини до Апостольської столиці часто в історії зверталися для вирішення конфліктів між державами і розвитку мирного майбутнього», — сказав Зеленський.

 

За його словами, «місце зустрічі має викликати довіру обох сторін, а посередник з таким авторитетом може надати ту впевненість, якої не вистачає спробам домовитися Україні і Росії».

 

«В цьому Ватикан відрізняється від інших світових гравців: він залишається виключно моральною силою і завжди діє незацікавленим чином, не маючи військово-політичних або економічних інтересів… Звичайно, місце зустрічі повинно викликати довіру обох сторін. Тоді це буде ефективно, і ми, дійсно, зможемо говорити по суті», — сказав Зеленський.

 

Він заявив, що ця зустріч є необхідною, щоб припинити війну на Донбасі. Президент переконаний, що зустріч відбудеться.

 

Днями Зеленський повідомив, що доручив своєму Офісу почати узгоджувати терміни і місце проведення зустрічі з Путіним.

 

У Кремлі напередодні заявили, що переговори по зустрічі йдуть, але відзначили, що на зустрічі можуть обговорюватися тільки питання двосторонніх відносин України і Росії — Донбас і Крим, на думку Москви, в ці питання не входять.

 

Минулого тижня Путін відповів на пропозицію Зеленського про зустріч на Донбасі. Російський лідер заявив, що чекає українського президента в Москві «в будь-який зручний для нього час». Також Путін запропонував Зеленському вирішувати проблему Донбасу з лідерами «республік» сепаратистів — «ЛНР» і «ДНР».

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*