ОБСЄ: На Донбасі понад тисячу порушень перемир’я

Місія ОБСЄ стикається з обмеженням її пересування на Донбасі

Спеціальна моніторингова місії фіксує кількаразове зростання порушень режиму припинення вогню на сході України.

 

 

Кількість порушень режиму припинення вогню в Донецькій області за добу зросла в 2,5 раза, а в Луганській — майже в 14 разів. Про це сказано в останньому звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ від 3 квітня, що охоплює події 2 квітня.

 

Саме місія зафіксувала в Донецькій області 594 порушення режиму припинення вогню, включаючи 453 вибухи, притому, що днем раніше там було зафіксовано 225 порушень.

У Луганській області СММ зафіксувала 427 порушень режиму припинення вогню, включаючи 58 вибухів. Днем раніше там було зафіксовано 31 порушення.

 

Місія ОБСЄ у своєму звіті також підкреслила, що свободу її пересування і раніше обмежували, зокрема збройні формування поблизу Олександрівки та в Костянтинівці Донецької області.

 

Берлін стежить за переміщенням військ РФ

 

Зростанням напруженості на сході України стурбовані Німеччина і Франція. «Ми дуже уважно спостерігаємо за ситуацією, особливо за пересуваннями російських військ, і закликаємо сторони до стриманості і негайної деескалації», — сказано в спільній заяві міністерств закордонних справ двох країн від 3 квітня.

 

Тисячі російських військових на кордоні з Україною?

 

Наприкінці березня видання The New York Times повідомило з посиланням на джерела, що в різних точках на кордоні з Україною розміщені приблизно чотири тисячі російських військових.

 

За його даними, Європейське командування збройних сил США підвищило рівень спостереження за ситуацією з «можливої ​​кризи» до «потенційно неминучої кризи» — найвищої позначки. Це реакція на те, що Росія не вивела війська після навчань, що завершилися 23 березня.

 

У соцмережах з’являються повідомлення, що Москва перекидає додаткові війська в Брянську, Воронезьку і Ростовську області, а також в анексований Крим.

 

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія переміщує збройні сили «в межах своєї території на свій розсуд» і «це не повинно нікого турбувати».

 

Джерело: Російська служба DW

 

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*